Wygląda na to, że Google chrome to najmniej bezpieczna przeglądarka tego roku. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Google Chrome to najczęściej używana przeglądarka na świecie. Wynika to z jej funkcjonalności, które pozwalają na łatwe, szybkie i przyjemne serfowanie po sieci. Przyjemny oraz intuicyjny interfejs przeglądarki, pozwala na swobodne eksplorowanie internetowej krainy. Niestety nie każdy aspekt tej aplikacji jest godny podziwu. Od pewnego czasu przeglądarka zmaga się z dużymi problemami związanymi z jej poziomem bezpieczeństwa.

R E K L A M A

Google Chrome

Kwestionowane bezpieczeństwo danych na Google Chrome

To, że przeglądarka ma problemy z kwestią bezpieczeństwa, wiemy nie od dziś. W przeciągu kilku lat zdążyliśmy usłyszeć o naprawdę ogromnej ilości afer związanych z aktywny, pogwałceniem praw polityki prywatności przez Google Chrome. Przeglądarka potrafi bezpruderyjnie śledzić i przekazywać dane użytkowników bez ich zgody. Okazuje się, że to nie jedyny problem związany z bezpieczeństwem. Według raportu przygotowanego przez atlasVPN, przeglądarka zajmuje pierwsze miejsce  wśród aplikacji webowych, ze względu na jej podatność na ataki hakerskie. Aplikacja przejawia ponad 300 słabych punktów, które predysponują do miana łatwych do zhakowania ogniw. Jest to tym bardziej przerażające, ponieważ większość ludzi na świecie korzysta właśnie z tej przeglądarki. Badania przeprowadzone przez statcounter pokazują, że aż 64 procent użytkowników używa Chrome’a, jako domyślnego programu do wyszukiwania informacji. W związku z tym jest to prawie 3/4 osób, które ogólnie korzysta z jakiejkolwiek przeglądarki, a to naprawdę sporo.


Google Chrome

Mimo tak pesymistycznych informacji na waszym miejscu nie popadałabym w panikę. To całkiem normalne, że co jakiś czas oprogramowanie webowe ma za niski poziom bezpieczeństwa, które wynika z pewnych luk w kodzie. Niemniej jednak nie musicie od razu odinstalowywać Chrome’a i zastanawiać się nad alternatywą dla docelowej przeglądarki. Uwierzcie mi, że dobry antywirus oraz systematyczne instalowanie aktualizacji pozwolą wam zachować względne bezpieczeństwo w sieci. Pamiętajcie jednak o tym, że nie ma złotego środka, aby w pełni ustrzec się przed cyberatakami oraz przestępczością w świecie internetu.

Google poinformuje Cię, kiedy w wyszukiwarce pojawią się Twoje dane osobowe. Powstaje specjalne narzędzie