Samsung Galaxy S24 będzie występował jedynie w wariancie z 8 GB RAM. Wyższa pamięć operacyjna jest zarezerwowana dla droższych modeli. Niestety, nie jest to jedyna zła wiadomość dotycząca nadchodzących flagowców Koreańczyków.

Aby smartfon z Androidem działał naprawdę sprawnie, potrzeba nieco więcej pamięci operacyjnej niż przeciętnie. 8 GB to dziś absolutne minimum, choć wiele zależy tu od optymalizacji. Niektórzy, przy tej ilości RAM zapewniają relatywnie dobrą pracę. Czy tak będzie z Galaxy S24? Nie jestem tego taki pewny.

//dzisiaj na dailyweb

Niestety, mam złą wiadomość. Wygląda na to, że z uwagi na aktualne ceny pamięci, Samsung może ograniczyć RAM w bazowym Galaxy S24 do 8 GB. Mało tego, mówi się, że nawet gdyby ceny poszły w dół, CEO nie zmieniłby decyzji. Osoby wymagające nie będą miały więc wyjścia innego niż wybór Galaxy S24+ lub Galaxy S24 Ultra.

Samsung Galaxy S24 tylko z 8 GB RAM. Galaxy S24 Ultra z 12 GB

Galaxy S23
Samsung Galaxy S23, S23+ oraz Ultra

Seria Samsung Galaxy S24 zadebiutuje w już w styczniu przyszłego roku. Wydarzenie, które odbędzie się w San Jose w Kalifornii, wystartuje 17 stycznia. Firma zamierza wykorzystać w nim potencjał drzemiący w generatywnej sztucznej inteligencji i to zwiastuje naprawdę przydatne rozwiązania software’owe, ale co z wydajnością?

W teorii nie powinniśmy się o nią martwić, gdyż w benchmarku Geekbench Samsung Galaxy S24 wyposażony w chipset Qualcomm Snadragon 8 Gen 3 for Galaxy wykręcił aż 2148 punktów w teście jednego rdzenia oraz 6618 punktów w trybie wielordzeniowym. Aby mieć punkt odniesienia, dodam, że poprzednik uzyskał odpowiednio 1862 punkty i 4921 punktów. Progres powinien być więc widoczny.

Samsung Galaxy S24 już w styczniu. Znamy konkretne daty premiery i dostępności

Smutne jest tylko to, że wersja Galaxy S24 otrzyma tylko 8 GB RAM. Jeśli ktoś chce 12 GB, musi wybrać Galaxy S24+ lub Galaxy S24 Ultra. Samsung nie zdecyduje się na zastosowanie większych pamięci, np. 16 GB. Dla wielu osób może być to zawodem, dlatego pozostaje mieć nadzieję na to, że firma mocno zadba o optymalizację działania urządzenia.