FIFA od Electronic Arts to jedna z najchętniej grywanych gier piłkarskich, a według ostatnich danych, 6-ta najlepiej sprzedająca się marka gamingowa na świecie.

Od początku istnienia serii, a więc od 28 lat, sprzedało się już ponad 325 milionów egzemplarzy, a liczba ta wciąż rośnie. Obecnie oczy wszystkich miłośników piłkarskich rozgrywek zwrócone są w stronę najnowszej wersji FIFA 23, która – według doniesień- ma być ostatnią odsłoną słynnej gry. Czym najnowsza wersja różni się od poprzedniej, na jakie platformy jest przeznaczona i czego możemy się spodziewać? Czy będzie odpowiednia na Xbox Series X? Jakie zmiany przynosi nowa wersja i czy EA Sports może nas jeszcze czymś zaskoczyć?

FIFA 23- czym wyróżnia się nowa wersja gry od EA Sport FC?

Jak co roku od 28 lat, tak i tej jesieni możemy spodziewać się premiery najnowszej odsłony gry FIFA 23. Premiera odbędzie się 30 września, jednak nabywcy rozszerzonej edycji Ultimate będą mogli zapoznać się z nią już 27 września. Najnowsza edycja to prawdziwy gigant na rynku gier piłkarskich. Nowością jest przede wszystkim zastosowanie technologii Hypermotion 2.0, pozwalającej na uzyskanie nieprawdopodobnie realistycznych animacji. Znacznie ulepszone zostały systemy wykonywania rzutów karnych, rożnych i wolnych, a do tego wdrożony został nowy system dryblingu i unowocześniona mechanika przyśpieszenia. Zawodnicy podzielą się na trzy grupy. Pierwszą z nich będą zawodnicy kontrolowani, a więc przyspieszający w normalny sposób. Drugą grupą będą zawodnicy wybuchowi, czyli bardziej zwinni, którzy szybko przyspieszają, ale też zwalniają. Trzecią grupą będą zawodnicy wydłużeni, którzy są wyżsi, więc rozpędzają się wolniej, ale za to są w stanie dogonić i wyprzedzić innych zawodników. Nowością jest możliwość rozgrywki klubowymi drużynami kobiecymi. Wśród możliwych do rozegrania turniejów znajda się najważniejsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn Katar 2022 oraz Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet Australia i Nowa Zelandia 2023. Zmiany dotyczą także trybów kariery, dlatego Twoja rozgrywka może być urozmaicona i niezwykle emocjonująca.

R E K L A M A

Nowa FIFA od Electronic Arts- na jakich urządzeniach możesz grać?

Z serii FIFA 23 możesz korzystać na wielu urządzeniach. Choć poprzednia edycja była odpowiednia jedynie dla posiadaczy konsol nowej generacji PS5 i Xbox Series, wszystko wskazuje na to, że najnowsza wersja będzie przeznaczona także na PC. Fifa 23 na konsolę PS4Fifa 23 na konsolę PS5 czy Xbox Series X pozwalają na cross-play, a Fifa 23 na Nintendo Switch daje możliwość cieszenia się z rozgrywek gdziekolwiek jesteś. Dzięki dołączonemu do zestawu kontrolerowi Joy-Con, prowadzenie rozgrywek jest możliwe z każdego miejsca w dowolnym czasie. Co więcej, FIFA 23 daje możliwość konfiguracji z kontrolerem Pro. Bez względu więc na to, czy posiadasz konsolę Xbox series X czy może Nintendo, niezapomniane sportowe emocje od EA Sports FIFA 23 są gwarantowane.

FIFA 23- jak grać?

Aktualizacja stałych fragmentów gry, zmiany w trybie kariery, elitarna wersja Ultimate Edition, a do tego ogromny wybór stadionów, zespołów i lig, w tym także UEFA Champions League stawiają grę FIFA na najwyższej pozycji wśród wszelkich gier piłkarskich na rynku gier wideo. Przystępne wymagania sprzętowe sprawiają, że gra staje się dostępna dla każdego posiadacza konsoli. Tak wielkiego realizmu piłki nożnej, jaką mamy przyjemność doświadczyć w najnowszej produkcji FIFA 23 nie mogliśmy się spodziewać nawet po EA Sports FC. Wybierając FIFA 23 możesz wziąć udział w najważniejszych mistrzostwach FIFA World Cup, a emocje będą z całą pewnością niezapomniane. Na konsoli Nintendo Switch gracze otrzymują dostęp do rozgrywek w trybie sezonów lokalnych. Ciekawą opcją jest rozgrywanie wspólnych meczów i gromadzenie cennych statystyk, wzmacniających rywalizację. Możesz grać w pojedynkę bądź postawić na rozgrywkę z przyjacielem, a w każdym przypadku czas spędzony na rozgrywce będzie przyjemnością i prawdziwie sportowymi emocjami. Do wyboru masz nie tylko tryb kariery, ale także tryb treningowy czy inne tryby, które urozmaicają rozgrywkę. Nowa produkcja od EA Sports przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi piłki nożnej i posiadaczowi konsoli do gier, np. Xbox Series X czy konsol starszej generacji.

FIFA 23 od EA Sports FC- czy warto?

Każdy miłośnik piłki nożnej z pewnością od dawna czeka na premierę najnowszej edycji, a całą serię FIFA z pewnością zna jak własną kieszeń. Dla tych, którzy dopiero zapoznają się z produkcją marki FIFA i zaczynają przygodę z piłką nożną, zachętą może być fakt, że nowa edycja będzie odpowiednia zarówno na konsole nowej generacji, jak i na nieco starsze urządzenia. Jeżeli chcesz poznać zasady piłkarskich rozgrywek, poczuć się, jak Robert Lewandowski, strzelając decydujące bramki czy zagrać kobiecymi zespołami klubowymi, FIFA 23 to jedyna gra, która zapewni Ci realistyczna doznania i prawdziwie sportowe emocje. Nowa produkcja od EA Sports FIFA 23 z jednej strony nawiązuje do wcześniejszych edycji, z drugiej jednak jest potężnym krokiem EA Sports naprzód w stronę nowoczesnych technologii.