Ostatnio byliśmy świadkami wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase, na którym poznaliśmy detale na temat wielu gier, a także kolejne ruchy Microsoftu, w tym planowane dodanie do abonamentu Game Pass imponującej liczby tytułów (w tym FIFA 22) w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Emocje po evencie dopiero zaczynają opadać, a już dostaliśmy kolejną dobrą informację dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate. Niedługo do usługi trafi jedna z najpopularniejszych gier sportowych na rynku, a mianowicie FIFA 22.

R E K L A M A

FIFA 22 w Game Pass i EA Play jeszcze w czerwcu

Już w tym tygodniu FIFA 22 trafi do usługi abonamentowej EA Play. Nastąpi to dokładnie 23 czerwca. Taki ruch nie był do końca spodziewany, bo do premiery kolejnej odsłony FIFY zostało jeszcze wiele miesięcy. Z pewnością jednak sprzedaż abonamentu EA Play mocno wzrośnie z tego powodu.

Tym samym FIFA 22 trafi też do oferty Xbox Game Pass Ultimate, która zawiera bibliotekę gier dostępnych w EA Play. Warto wspomnieć, że FIFA 22 była dostępna w maju także w ramach gier co miesiąc w usłudze PS Plus. EA zorganizowało więc spore rozszerzenie dystrybucji gry, która jeszcze mocniej podkreśla swoją dominację na rynku gier piłkarskich.

Co dalej z FIFĄ?

Jakiś czas temu oficjalnie potwierdzono, że EA Sports i FIFA zakończą współpracę wraz z FIFĄ 23, a później prawa do nazwy FIFA zostaną sprzedane innej firmie. Według plotek nabywcą ma zostać 2K Games, ale jeszcze sporo może nas w tym temacie zaskoczyć. Póki co wiadomo, że EA planuje wydać własną markę EA Sports FC.

„Wszystko co kochasz w naszych grach będzie też częścią EA SPORTS FC – znakomita rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, pilarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to nasze ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami, o których poinformujemy już wkrótce.”

Ostatnią grą z serii FIFA przygotowaną przez EA Sports będzie FIFA 23. Jak zapowiadają twórcy, nadchodząca odsłona ma być najlepszą w historii. O tym, czy faktycznie tak będzie, przekonamy się zapewne pod koniec roku.