Co robi Elon Musk w Polsce? Twórca Tesli i SpaceX oraz właściciel X, dawnego Twittera, odwiedził nasz kraj. Cel wizyty jest ściśle powiązany z antysemityzmem. Czy to oznacza, że podróż multimiliardera nie ma związku z technologią?

Tytułowy jegomość znany jest z kontrowersyjnych decyzji i wypowiedzi, które potrafią wstrząsnąć opinią publiczną. Mimo to, od czasu do czasu Elon Musk decyduje się na działania, które mają na celu ocieplenie wizerunku.

//dzisiaj na dailyweb

Jednym z takich działań może być właśnie wizyta w Polsce. Okazuje się bowiem, że ta jest mocno powiązana z jednym z tweetów (postów?) Muska, który mógł urazić społeczności żydowskie. Nie jest to temat technologiczny, ale dotyczy jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów społecznościowych. Warto więc zrozumieć, jaką gafę popełnił bohater wpisu.

Elon Musk w Polsce ratuje wizerunek X, dawnego Twittera

Elon Musk w Polsce

Nie da się ukryć, że tytułowy multimiliarder ma problemy z wizerunkiem. Jednym z poważniejszych, są wymierzone w jego stronę oskarżenia związane z antysemityzmem na serwisie społecznościowym X. Według niektórych, po przejęciu sterów na Twitterem, Musk przymykał oko na antysemickie wypowiedzi tam trafiające.

To jednak nie wszystko. Twórca Tesli skomentował jedną z tego typu wypowiedzi, która miała sugerować promowanie przez Żydów nienawiści do „białych”:

Powiedziałeś rzeczywistą prawdę

Jak nietrudno zgadnąć, wywołało to ogólnoświatowe oburzenie. Co prawda Elon Musk przywykł już do krytyki, ale tym razem sprawa rozwinęła się mocno nie po myśli przedsiębiorcy. Niektórzy partnerzy platformy X zdecydowali się nawet wstrzymać reklamy. Mowa o Apple, Lions Gate Entertaiment czy Sony Pictures. Sprawa była więc poważna i próba naprawy wizerunku ma tu wiele sensu.

Elon Musk w Polsce odwiedzi między innymi Muzeum Auschwitz Birkenau. Odwiedzi także specjalne sympozjum w Krakowie, które zostało zorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. W sieci krążyły też pogłoski o tym, że spotka się on również z Lechem Wałęsą, ale na ten moment nie zostało to potwierdzone.

Recenzja Huawei MateBook D 16 2024 okiem użytkownika komputerów Apple

Nie chcę wchodzić tu w politykę, ale dodam w formie ciekawostki, że Elon Musk został zaproszony również pod placówki penitencjarne, w których swoje kary odbywają bohaterowie afery gruntowej i najpewniej również nadchodzącej spawy, związanej ze śledzeniem obywateli za pomocą Pegasusa. Śmiem wątpić w to, że Elon Musk potraktował post polityka PIS poważnie.