W końcu jest! W sieci zadebiutował oficjalny zwiastun filmu Black Adam od studia Warner Bros. z uniwersum DC. Będzie to pierwsza produkcja fabularna, w której Dwayne „The Rock” Johnson zagra superbohatera, a właściwie antybohatera.

Black Adam to postać z komiksów DC, który zostaje uwolniony po ponad 5000 ze swojego egipskiego grobowca. Wieki temu otrzymał specjalne moce od bogów i teraz – we współczesnym świecie będzie miał szansę je wykorzystać, traktując wymierzanie sprawiedliwości na swój sposób. Szykuje się efektowne, dopracowane widowisko. Dwayne Johnson, który pełni również rolę producenta wykonawczego, nalegał na opóźnienie premiery, aby wykonać ostateczne dokrętki techniczne, dotyczące efektów specjalnych. Pierwotnie film miał mieć premierę w grudniu 2021 roku. Można powiedzieć, że jest to jego projekt życia – już od 2007 roku mówił o nim i od tamtej pory dążył to jego realizacji.

Black Adam ze świata DC

Oto jak Black Adam prezentuje się na zwiastunie:

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Widać, że jest to wysokobudżetowa produkcja, w której nie będzie brakować akcji oraz humoru. Będziemy musieli poczekać do 21 października, aby sprawdzić, czy warto było czekać i czy po raz kolejny Dwayne Johnson dostarczy rozrywki na wysokim poziomie. Jestem ogromnym fanem tego gwiazdora, ale nie zapominam o jego słabszych projektach takich jak Czerwona nota, Drapacz chmur czy G.I. Joe – oby nie było podobnie. Charakterystyczny wrestler, aktor, posiadacz „Heat Brow” ma na swoim koncie jeszcze takie filmy jak: Agent i Pół, serię Szybkich i wściekłych, dwie części Jumanji, Agenta i Pół czy serial HBO – Gracze. Na pewno można stwierdzić, że w stroju Black Adama wygląda rewelacyjnie. Studio dzień przed publikacją zwiastuna opublikowało również plakat widowiska.

black adam

Black Adama reżyseruje Jaume Collet-Serra, z którym Dwayne Johnson współpracował przy filmie Wyprawa do Dżungli. Na ekranie zobaczymy również Aldisa Hodge’a (Hawkman), Pierce Brosnana (Doktor Fate), Noah Centineo (Atom Smasher), Quintessę Swindell (Cyclone) czy Sarah Shani (Isis).
Film debiutuje w kinach21 października 2022 roku, a 45 dni później będzie dostępny na platformie HBO MAX. Nie będzie to jedyna produkcja ze świata DC w tym roku. Pod koniec lipca ma zaplanowaną premierę animacja DC Liga Super-Pets, gdzie The Rock będzie podkładał głos Krypto – psu Supermana. Dobry przyjaciel aktora oraz częsty towarzysz na planie – Kevin Hart zdubbinguje Ace’a – pupila Supermana.