Polska lubi w innowacje technologiczne i co jakiś czas otrzymujemy tego potwierdzenie. BLIK podbija nie tylko Polskę, Paczkomaty są już w kilku krajach Europy, a teraz czas na jedną z pierwszych kart biometrycznych na Starym Kontynencie.

Karta biometryczna to nowe cacko, które dopiero raczkuje. Do tej pory jedynym europejskim krajem, gdzie taki rodzaj karty został wprowadzony, była Francja. To właśnie tam bank BNP Paribas wprowadził kartę z zabezpieczeniem w postaci odcisku palca właściciela.

Bank Pocztowy wprowadza kartę biometryczną

I to jest małe zaskoczenie, że akurat Bank Pocztowy wprowadza taką nowinkę. Oczywiście plany i pierwsze zapowiedzi pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku, jednak to nie Bank Pocztowy należy do grupy najbardziej innowacyjnych bankowoście  w Polsce. Jak się okazuje, do czasu. Bo jest teraz drugim bankiem w Europie, który oferuje klientom karty biometryczne.

R E K L A M A

kartę biometryczną

Jaka to działa?

Podobnie, jak od wielu lat przyzwyczaili nas do tego producenci smartfonów, tak i w przypadku kart biometrycznych kluczem jest odcisk palca. Jego wzorzec wprowadzany jest do systemu, a użycie karty będzie możliwe tylko i wyłącznie po pomyślnej weryfikacji naszego odcisku.

  • kartą możesz dokonywać transakcji bezgotówkowych w kraju i za granicą bez dodatkowych prowizji
  • wypłacisz gotówkę z prawie 5 000 bezpłatnych bankomatów oznaczonych symbolem Mastercard oraz na Poczcie i placówkach Banku oznaczonych symbolem Mastercard
  • dzięki usłudze Mastercard Cash back podczas płatności kartą możesz pobrać gotówkę w kasie sklepu, restauracji, kawiarni, stacji benzynowych

Karta biometryczna pozwoli także na bezpieczniejsze korzystanie z płatności internetowych. Nielegalne wykorzystanie karty jest tym samym praktycznie niemożliwe, przynajmniej na tę chwilę i do momentu, kiedy nikt nam nie zawinie naszego palca.

Kartę biometryczną w Banku Pocztowym można zamówić online, a wtedy skontaktuje się z nami pracownik Banku. Oczywiście można również udać się do placówki Banku, gdzie wszystko zostanie wyjaśnione. Czekam na kolejne banki, które wprowadzą taką innowację do swojej oferty.