Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już prawie trzy tygodnie, a w tym czasie oprócz prezydenta Ukrainy, Zełenskiego na bohatera wyrosły również… drony. To właśnie one skutecznie utrudniają życie rosyjskim żołnierzom, zrzucając bomby na konwoje i ich pojazdy wojskowe.

Mowa oczywiście o tureckich dronach Bayraktar. Zyskały one tak bardzo na sławie, że powstała już nawet piosenka na ich cześć. Jednak muzyka to nie wszystko, bo jedna z brytyjskich programistek, Sarah Jane Avory postanowiła stworzyć grę. Nie będzie to  oczywiście grafika wysokich (mhm) lotów. Pikselowo przeniesiemy się w stare dobre czasy Mario Bros.

Drony Bayraktar jako gra komputerowa

Gra jest w trakcie produkcji, a autorka informuje o postępach na swoim profilu na Twitterze. Zamieściła już pierwsze „gameplaye”, które – trzeba przyznać – są imponujące. Sarah Jane Avory przyznaje, że kiedy gra trafi do sprzedaży, cały dochód będzie przeznaczała na pomoc Ukrainie.

R E K L A M A

Drony Bayraktar zyskały na popularności dzięki publikowanym w internecie filmikom ukraińskiej armii, która chwali się kolejnymi wojennymi trofeami w postaci rozbitych pojazdów wojskowych. Nagrania z kamer bezzałogowych samolotów robią wrażenie, a reakcje wojskowych z Ukrainy – bezcenne.

Autorka na razie nie podaje jaka jest planowana data zakończenia produkcji, jednak patrząc na powyższy materiał można liczyć, że jakieś demko pojawi się już niebawem. Czym szybciej gra trafi do sprzedaży, tym szybciej zebrane fundusze wspomogą Ukrainę.

Warto zaznaczyć, że tureckie drony trafią niebawem także do naszej armii. Zamówienie zostało złożone w ubiegłym roku, a na przełomie 2022 i 2023 mają być już w Polsce.

Przekazujemy tylko rzetelne informacje na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Staramy się, aby nasze wiadomości skupiały się na kwestiach technologicznych i internetowych, a informacje stricte wojenne, społeczne i polityczne pozostawiamy specjalizującym się w tym temacie mediom. Jednocześnie zaznaczamy, że wspieramy Ukrainę i wierzymy, że uda im się postawić skuteczny opór.


Posłuchaj nas!