Odkurzacze bezprzewodowe P10 i P10 Pro to całkowicie nowe modele w ofercie producenta Dreame. Produkty cechuje nie tylko wydajność i mobilność w sprzątaniu, ale także nowoczesny, elegancki design.

Już pierwszy rzut oka na nowe odkurzacze Dreame wystarczy, aby przekonać się, że są to bardzo nowoczesne urządzenia. W przypadku Dreame P10 postawiono na błękitne, metaliczne wykończenie, a w modelu Dreame P10 Pro – na złote. Elementy takie jak dysza czy rączka w obu modelach są białe. Z kolei pojemnik na zabrudzenia jest przezroczysty – to wygodne rozwiązanie pozwalające na bieżąco kontrolować poziom zapełnienia zbiornika.

Co w zestawie?

W każdym zestawie z Dreame P10 i P10 Pro znajdują się:

  • ładowarka,
  • stacja dokująca,
  • rura,
  • końcówki: dysza szczelinowa, szczotka elektryczna, elektryczna mini-ssawka (tylko model Pro).

Dreame P10 i P10 Pro – zawartość opakowania

Dreame P10 Pro

Dreame P10

Dane techniczne

Nazwa modelu Dreame P10 Dreame P10 Pro
Moc 350 W 410 W
Bateria 7 x 2000 mAh 7 x 2500 mAh
Waga 1,63 kg 1,63 kg
Czas ładowania 2,5 godziny 3 godziny
Czyszczenie filtra Tak Tak
Silnik Bezszczotkowy Space Air 1.0 Bezszczotkowy Space Air 2.0
Czas pracy 50 minut 60 minut
Moc ssania 100 AW 130 AW
Pojemność pojemnika 0,5 l 0,5 l

 

Lekkie, poręczne i wydajne

Co ciekawe, oba modele ważą zaledwie 1,63 kg. To waga podobna (lub nawet mniejsza) do typowego laptopa! Można więc być pewnym, że korzystanie z urządzenia będzie wygodne i przyjemne. Mobilność to ogromna zaleta nowych odkurzaczy Dreame.

Niska waga odkurzaczy ma jeszcze jedną, wyjątkową zaletę. Chodzi mianowicie o to, że dzięki poręcznym rozmiarom i lekkości urządzenia można używać go także do odkurzania nie tylko podłogi czy mebli, ale także miejsc, które są trudniej dostępne. To nie tylko takie obszary jak zakamarki pod łóżkiem lub kanapą, ale również miejsca położone wyżej – sufity, ściany, przestrzeń za meblami. Poręczny odkurzacz Dreame został stworzony do takich wymagających zadań.

Ponadto w obu modelach zastosowano zbiorniki na zanieczyszczenia o pojemności 0,5 l, co pozwoli na komfortową pracę przez długie godziny. Po zakończonym odkurzaniu zbiornik można oczywiście opróżnić. Producent deklaruje, że odkurzacze filtrują niemal 100% zanieczyszczeń. Dotyczy to nawet mikrocząsteczek brudu.

Co bardzo istotne – filtry w Dreame P10 i P10 Pro można myć. Dotyczy to także innych elementów, takich jak szczotki czy pojemnik na kurz. Miło, że producent pozwala na takie ekologiczne rozwiązanie zamiast oferować od razu całą gamę dodatkowych akcesoriów, części zamiennych i elementów eksploatacyjnych.

Obsługa odkurzaczy Dreame

Podstawowym narzędziem czyszczącym w opisywanych odkurzaczach są szczotki rolkowe przeznaczone głównie do podłóg. Producent deklaruje, że zapewniają one efektywne czyszczenie i bezproblemowe usuwanie kurzu. Miękka szczotka rolkowa nie tylko efektywnie usuwa brud, ale także chroni podłogę przed zarysowaniem.

Gdy po czyszczeniu pomieszczenia zapełnimy zbiornik w odkurzaczu, wystarczy opróżnić go z zebranych zanieczyszczeń. Jest to wyjątkowo proste – przy pojemniku znajduje się duży przycisk. Wystarczy go wcisnąć, a pokrywa otworzy się, pozwalając zwolnić miejsce na zabrudzenia z kolejnego odkurzania.

W przypadku urządzenia o tak niewielkiej wadze, ale jednocześnie sporej mocy, problemem mogłoby być chłodzenie odkurzacza. Jednak nie w przypadku Dreame. P10 i P10 Pro wyposażono bowiem w system Smart Cooling, który gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza, odprowadzając ciepło z silnika i akumulatorów.

Silnik w modelu P10 pracuje z prędkością aż 100 000 obrotów na minutę, co daje moc ssania na poziomie 100 AW (20 kPa). Z kolei model Pro to aż 120 000 obrotów na minutę z mocą 130 AW (22 kPa).

„Centrum dowodzenia” w przypadku obu odkurzaczy są ich wyświetlacze. To ekrany LED, na których prezentowane są najważniejsze informacje dotyczące pracy urządzenia. W dowolnym momencie znajdziemy na nich takie dane jak bieżący tryb ssania i czas, jaki pozostał do wyczerpania baterii. Na wyświetlaczu możemy też wybrać tryby ssania czy też włączyć blokadę spustu, aby nie musieć cały czas wciskać przycisku podczas sprzątania.

Czas pracy na baterii

Jak długo możemy odkurzać i sprzątać z wykorzystaniem odkurzaczy Dreame P10 i P10 Pro? Pierwszy model wyposażono w siedem akumulatorów – każdy o mocy 2000 mAh – co gwarantuje aż 50 minut pracy na jednym ładowaniu. Powinno to w zupełności wystarczyć do posprzątania domu. Ponowne naładowanie ogniw do 100% zajmuje 2,5 godziny.

Z kolei Dreame P10 Pro ma 7 ogniw baterii po 2500 mAh, dzięki czemu możemy odkurzać bez przerwy nawet 60 minut na jednym ładowaniu. Aby ponownie naładować akumulatory do pełna, potrzeba podłączyć odkurzacz do ładowania na 3 godziny.

Czy warto?

Omówione powyżej cechy odkurzaczy Dreame P10 i Dreame P10 Pro pozwalają stwierdzić, że oba urządzenia z pewnością sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu jako poręczne narzędzia pomagające w codziennym sprzątaniu. Niewielkie rozmiary oraz niska waga (przypomnijmy – zaledwie 1,63 kg!) sprawiają, że odkurzacze doskonale poradzą sobie z zabrudzeniami nawet w trudno dostępnych miejscach, a sprzątanie z ich wykorzystaniem nie będzie zbytnim wysiłkiem dla mięśni.

Do tego należy dodać atrakcyjny, elegancki i minimalistyczny design z ozdobnymi, metalicznie połyskującymi elementami, dobry czas pracy na baterii oraz możliwość łatwego czyszczenia zbiornika na brud i filtra.

Równie istotnym elementem decydującym o zakupie tych modeli będzie także atrakcyjna cena. Odkurzacze nie są drogie, bo kosztują zaledwie ok. 1000 zł.

Oba urządzenia można kupić na Aliexpress:


Posłuchaj nas!