Dreame przenosi swoje doświadczenie w projektowaniu niezawodnych robotów czyszczących na nowe pole. Poznajcie autonomiczną kosiarkę Dreame A1.

Powstała w 2015 roku i zajmuje się przede wszystkim tworzeniem wysokiej klasy urządzeń sprzątających. W portfolio firmy, która ma w naszej redakcji kilku fanów, znajdziecie roboty sprzątające i odkurzacze pionowe, które potrafią także sprzątać na mokro. Dreame ma także linię Beauty, w której znajdziemy suszarki czy prostownice do włosów.

//dzisiaj na dailyweb
 • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
 • Canon zapowiada coś wielkiego!
 • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
 • Leica SL3 i zaskakujący błąd
 • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Teraz chińska firma otwiera się na zupełnie nową branżę. Doświadczenie w projektowaniu niezawodnych robotów czyszczących przenosi poza nasz dom, a konkretniej do ogrodu, gdzie pojawi się nowa gwiazda – Dreame A1.

Dreame A1 – pierwsza kosiarka od Dreame

Dreame A1 – pierwsza kosiarka od Dreame

Dreame A1 to kosiarka automatyczna typu „wszystko w jednym”. Sprzęt wyposażono w mnóstwo użytecznych i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki wbudowanej mapie 3D dostrzega otoczenie we wszystkich kierunkach i błyskawicznie oraz dokładnie buduje mapę ogrodu. Technologia pozyskiwania danych z chmury punktów środowiskowych umożliwia skuteczne zbieranie informacji o otaczającym środowisku, co wspiera dokładne nawigowanie urządzenia.

Zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji (AI) odpowiada za inteligentne podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym, co pozwala na efektywne omijanie przeszkód i dostosowywanie się do zmiennych warunków terenowych. Inteligentne identyfikowanie i omijanie typowych przeszkód ogrodowych sprawia, że proces koszenia jest bezpieczny oraz bezproblemowy dla użytkownika.

Dreame A1 dane techniczne:

 • Wysoka prędkość obrotowa: 2200 obr.
 • Wysokość cięcia: 30-70 mm
 • Elektryczna regulacja wysokości cięcia
 • Kuta stal narzędziowa
 • Niski poziom hałasu: ≤ 60dB
 • Odpowiedni obszar koszenia 2000m²
 • Wydajność koszenia 1000 /dziennie m²
 • Cztery tryby pracy
 • Konfiguracja ostrza:
  Szerokość 22 cm
  Wysokość 3-7 cm
 • Elektryczna regulacja wysokości cięcia
 • Nawigacja i pozycjonowanie – OmniSense TM Ultra Sensing System

Rozbudowana automatyzacja – życie bez zmartwień

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że obsługa staje się dziecinnie prosta – Dreame pozwala na ustawianie granic bez użycia rąk czy łatwą zmianę obszaru koszenia za pomocą dedykowanej aplikacji. Za unikanie kolizji w ogrodzie odpowiada system OmniSenseTM, który oferuje dużą odległość wykrywania potencjalnych przeszkód (40 metrów), stabilną detekcję przy silnym oświetleniu (ToF+AI) oraz milimetrową dokładność wykrywania przy 360-stopniowym zasięgu. Robota wyposażono w czujnik ultradźwiękowy, który świetnie sprawdza się na krótkiej odległości wykrywania (do 5 metrów), a sama jej dokładność jest na poziomie centymetra.

dreame a1 unikanie przeszkod scaled
W Dreame A1 za unikanie kolizji w ogrodzie odpowiada System OmniSenseTM

Z Dreame A1 niestraszny Wam będzie deszcz. Kosiarka automatycznie powróci do stacji ładującej po jego wykryciu. A1 będzie kontynuować przerwane zadanie po ustaniu opadów deszczu, zapewniając doskonałe rezultaty koszenia trawnika. Dzięki wbudowanej mapie 3D kosiarka dostrzega otoczenie we wszystkich kierunkach i błyskawicznie oraz dokładnie buduje mapę ogrodu.

Dreame A1 stacja ładująca
Kosiarka automatycznie powróci do stacji ładującej po wykryciu deszczu

Dreame A1 – dedykowana aplikacja

Dedykowana aplikacja Dreame pozwala na ustawienie trybu koszenia:

Koszenie na całym obszarze – wybierz tę opcję, aby kosiarka pokryła cały obszar trawnika.
Koszenie krawędzi –  Dzięki funkcji koszenia krawędzi, twój trawnik będzie prezentować się idealnie. Zdefiniuj obszar, który chcesz wyróżnić, a nasza kosiarka zadba o precyzyjne koszenie wzdłuż krawędzi.
Koszenie obszarowe – Wskazuj obszary, które wymagają szczególnego uwzględnienia. Nasza aplikacja pozwala na zdefiniowanie obszarów priorytetowych, gdzie trawa wymaga specjalnej uwagi.
Koszenie punktowe – Dzięki funkcji koszenia punktowego możesz wyznaczyć konkretne miejsca do koszenia.
Harmonogram – Ustaw harmonogram koszenia zgodnie z Twoimi preferencjami. Wybierz dni i godziny, w których chcesz, aby kosiarka była aktywna.

Dreame A1 i dedykowana aplikacja
Dedykowana aplikacja Dreame pozwala na ustawienie trybu koszenia

Dreame A1 – inspirowana motoryzacją

Czy wspominałem już o tym, że Dreame Roboticmower A1 wygląda świetnie? Nie do przeoczenia jest tu inspiracja motoryzacją, pod postacią Ferrari czy Porsche 911 Carrera 4S. Na Carrerę mnie nie stać, ale jak dorobię się kiedyś domu z ogrodem, to z pewnością rozważę jej alternatywę w postaci tego robota koszącego. Inspirację motoryzacją widać nie tylko w wyglądzie, ale też osiągach kosiarki.

Wiosenna promocja Dreame to gratka dla skner

Producent zapewnia, że dzięki Dreame A1 zaoszczędzicie aż 90% czasu, unikniecie dodatkowych opłat instalacyjnych, by cieszyć się elastycznością. Kosiarka od Dreame to nie tylko doskonała wydajność, ale także inteligentne zarządzanie stacją ładowania. Stabilna transmisja sygnału eliminuje problemy z zasięgiem, a odporność na czynniki środowiskowe gwarantuje niezawodność w każdych warunkach – bez potrzeby instalacji lampy ostrzegawczej. Kosiarka Dreame oferuje stabilność sygnału i możliwość koszenia w dowolnym momencie, nawet o zmierzchu. Sprzęt możesz kupić tutaj, a wyceniono go na 8 999 zł.