Z okazji 30. rocznicy kultowego Dooma współtwórca gry John Romero wydaje Sigil II, czyli darmowe rozszerzenie do legendarnej gry FPS.

Doom to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych, najważniejszych i najlepszych gier FPS wszech czasów. Pierwszy Doom został wydany 10 grudnia 1993 roku. Wcielamy się nim w postać bezimiennego żołnierza i członka kosmicznego oddziału marines. Główny bohater po sprzeciwieniu się oficerowi, który rozkazał otwarcie ognia do ludności cywilnej, zostaje zesłany na Marsa, gdzie walczy z hordami demonów. Gra była znana z szybkiej akcji, sporego arsenału broni i przerażającej atmosfery. To właśnie Doom ustanowił nowe standardy dla strzelanek i miał ogromny wpływ na gry, jakie znamy dzisiaj. Gra doczekała się wielu kontynuacji, rozszerzeń oraz filmu kinowego.

//dzisiaj na dailyweb

Producentem gry był id Software, projektantem John Romero. Facet ten to chodząca legenda branży i autor znanych tytułów, jak poprzedzający Dooma Wolfenstein 3D czy Quake. Podczas tworzenia tego ostatniego dwóch pracowników id Software, John Romero i John Carmack, miało odmienną wizję dotyczącą przyszłości serii, czego skutkiem była rezygnacja Romero, który założył własne studio – Ion Storm. Jej oddział w Austin odpowiedzialny jest między innymi za grę Deus Ex. 

Doom ma 30 lat

Pierwszy Doom został wydany został 10 grudnia 1993 roku. Obchodzimy więc właśnie 30 urodziny tej kultowej gry. Z tej okazji Romero na Twitterze napisał „Wszystkiego najlepszego z okazji trzydziestych urodzin, Doom. Jestem wdzięczny, że jestem częścią tego niesamowitego zespołu. Dziękujemy za granie w nasze gry i dziękujemy za utrzymywanie Dooma przy życiu przez te wszystkie lata”.

Scena z gry Doom

Sigil 2 za darmo

Udostępniony przez Romero Sigil II to następca Sigil – nieoficjalnego piątego rozdziału gry Doom z 1993 roku. Wydany przez Romero Games 31 maja 2019 roku Megawad został stworzony przez oryginalnego współtwórcę Dooma, Johna Romero, niezależnie od ówczesnego właściciela głównej gry – Bethesdy Softworks. Sigil II możecie pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Johna Romero. Dodatek wymaga posiadania kopii oryginalnego Dooma.

Jeżeli darzycie Dooma dużą dawką sympatii, na stronie Romero możecie także kupić Sigil II w wersji pudełkowej ze ścieżką dźwiękową lub innymi gadżetami. Nie jest to może wymarzony prezent na święta (takie znajdziecie w naszym prezentowniku), ale z pewnością miłośnicy gier retro powinny mieć ją na półce. 

Dosiadłem Genesis Nitro 440 G2. Gamingowy fotel dla tradycjonalisty

Trzydziestka Dooma uświadamia mi moją starość. Trzeba jednak przyznać, że Doom bardzo dobrze się starzeje. Niewiele jest w końcu gier, które po trzydziestu latach od premiery dostają jeszcze dodatki. Zwłaszcza te firmowane nazwiskiem twórcy gry!