Nadeszła dość ciekawa nowość w Dokumentach Google.

Coraz większą popularnością cieszą się Dokumenty Google, które rywalizują głównie z Microsoft Office 365. Aplikacje od Google zapewniają elastyczność, a kolejne ulepszenia tylko przyciągają nowych użytkowników. Ich też przyciągnęła pandemia, która przerzuciła na pracę zdalną miliony ludzi na całym świecie.

Teraz Google daje nam możliwość dodawania znaków wodnych w dokumentach. Bez problemu można oznaczyć nasze pliki jako „poufne” czy „wersje robocze”, nie pozwalając jednocześnie innym użytkownikom na zmianę tego znaku. Łatwo zatem zastosować przykładowy znak „wersja robocza” na dokumentach, nad którymi ciągle trwa praca, a nie chcemy, aby wypłynęły one jako oficjalne i finalne wersje.

R E K L A M A

Dokumenty Google: znaki wodne

Zapowiedź takiej nowości pojawiła się już na jesieni ubiegłego roku. Teraz jednak znaki wodne w Dokumentach Wodnych stają się faktem, a wstawianie ich jest banalnie proste.

dokumenty google znak-wodny

W celu dodania takiego znaku wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  • Przechodzimy do „Wstaw”,
  • Następnie wybieramy „Znak wodny”,
  • Po prawej stronie uzupełniamy okienko znakiem wodnym.

dokumenty google znak wodny

Według Google możliwe jest także wstawienie dowolnego tekstu i sformatowanie go, jednak w moim przypadku funkcja ta nie jest jeszcze dostępna, a zapewne wdrażana jest stopniowo w kolejnych regionach. Warto dodać, że nie jest to ta sama funkcja, która pozwalała dodawać zdjęcie „w tle”. W przypadku znaku wodnego mówimy o generowaniu go na każdej ze stron dokumentu, szczególnie jeśli jest ich dużo. Również problemu nie stanowi dodawania tekstu, a nie tylko samych elementów graficznych.

Google unowocześnia Dokumenty Google, bo widzi potencjał w tych narzędziach. Coraz wiecej firm korzysta z pakietów Google, a praca w kooperacji z innymi pracownikami jest na nich o wiele łatwiejsza i bardziej przyjazna. Warto zajrzeć do swoich Dokumentów i sprawdzić, czy funkcja już jest u Was dostępna. Jeśli nie, powinna pojawić się w najbliższych dniach.

Korzystanie z Dokumentów Google jest darmowe, ale firma oferuje również specjalne pakiety dla firm.