Chcesz skutecznie konkurować na dzisiejszym rynku i pozyskiwać nowych klientów? Potrzebujesz więc silnej obecności w Internecie. Twoja strategia marketingowa powinna objąć różne kanały online. Potwierdzają to statystyki portalu Review24, zgodnie z którymi nawet 70-80% kupujących przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdza informacje o marce w sieci. A najczęściej kierują się w tym celu na firmowe witryny. Właśnie dlatego warto zainwestować we własny serwis. Zanim jednak to zrobisz, to sprawdź, do czego służy strona internetowa. Zapraszamy do lektury!

wenet2

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

R E K L A M A

Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo, ale nadal nie jesteś aktywny/aktywna w Internecie? A może chcesz otworzyć nowy biznes, jednak nie planujesz działań w sieci? To duży błąd! Przede wszystkim dlatego, że to właśnie z nieograniczonych możliwości online korzysta coraz więcej Polaków. W dodatku, według danych pochodzących z raportu Digital 2022 robią to nawet przez 6 godzin i 39 minut dziennie.

To właśnie w tym czasie użytkownicy poszukują w sieci m.in. informacji o produktach i usługach. Chcesz skutecznie rywalizować z rynkową konkurencją? Twoim celem jest dotarcie do nowych klientów? Zastanawiasz się, jak zadbać o lepszą widoczność firmy? Odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania jest firmowa witryna WWW. Budowa stron internetowych mimo popularności innych form komunikacji z odbiorcami jest wciąż opłacalną i często kluczową inwestycją.

Potrzebujesz jej niezależnie od tego, czy dopiero startujesz z biznesem, czy Twoja marka ma już ugruntowaną pozycję. Z własnym serwisem zyskujesz bowiem ogromne możliwości. Pomyśl o tym w ten sposób – nawet gdy Twoja firma jest otwarta kilkanaście godzin dziennie, to oznacza, że nie wykorzystujesz pozostałych. Z własną stroną internetową docierasz do klientów 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zmarnuj tej szansy!

wenet

 Strona internetowa – do czego służy?

W tym momencie powinno pojawić się w Twojej głowie kilka pytań. Jak stworzyć stronę internetową dla firmy? Od czego zacząć? Ile trwa i kosztuje zaprojektowanie innowacyjnej witryny WWW? Co jest potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności w sieci? Ile to wszystko trwa i kosztuje?

Jednak jeśli na tym etapie wciąż masz wątpliwości i nie wiesz, czy warto zainwestować w firmowy serwis WWW, to chcielibyśmy Cię przekonać, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że tak – i mamy na to kilka dowodów. Oto, do czego służy strona internetowa.

 1. Witryna internetowa buduje wizerunek marki w sieci

Czy wiesz, że dzięki publikowaniu wysokiej jakości treści możesz zdobyć autorytet wśród swoich odbiorców? Właśnie dlatego strony internetowe – w szczególności te z podpiętym blogiem – bardzo często służą do kreowania pozycji marki jako eksperta w danej dziedzinie lub branży.

Dzieje się tak, ponieważ, jeśli sprzedajesz produkt lub oferujesz usługę, to z pewnością masz zdecydowanie większą wiedzę na ich temat niż przeciętny użytkownik. Wykorzystaj tę szansę i twórz zawartość serwisu, w której będziesz dzielić się swoim doświadczeniem i kompetencjami. Niech merytoryczne treści odpowiadają na potrzeby odbiorców, a zbudujesz wśród potencjalnych klientów większe zaufanie.

 1. Strona WWW to świetny kanał sprzedażowy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, strona internetowa to dobra inwestycja. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oferuje lepszy zwrot z inwestycji niż inne formy reklamy. Nie bez powodów mówi się, że firmowa witryna to stosunkowo niewielki koszt w stosunku do możliwości, jakie gwarantuje. Okazuje się bowiem, że odpowiednio zaprojektowany serwis może stać się skutecznym kanałem sprzedaży.

Zastanawiasz się, co wybrać – sklep internetowy czy stronę WWW? Warto więc wiedzieć, że nie musisz inwestować w e-commerce, by sprzedawać w Internecie. Witryna jest niezbędnym elementem lejka sprzedażowego (procesu zakupowego klienta). To właśnie dzięki niej odbiorcy poznają Twoją firmę, wracają do niej i podejmują decyzję o zakupach.

 1. Firmowa strona jest miejscem działań marketingowych

Jeśli chcesz przenieść swój biznes do sieci, to musisz wiedzieć, że to właśnie strona internetowa stanowi najlepszy nośnik wszelkich działań z zakresu marketingu. Możesz za jej pośrednictwem w różnorodny sposób zaprezentować swoją ofertę. Aby jednak skutecznie docierać do klientów, musisz zadbać o pozycjonowanie swojej witryny, a także odpowiednio ją wypromować. Wśród narzędzi, które wykorzystywane są do promocji serwisu, a także produktów oraz usług największą skutecznością wyróżniają się:

Dzięki wymienionym kanałom możesz nie tylko zwiększyć zasięg marki, ale również dotrzeć do nowych klientów. Pamiętaj jednak, że nie uda Ci się to bez nowoczesnej i skutecznej strony internetowej, na którą skierujesz swoich odbiorców.

 1. Witryna WWW służy prezentacji Twojej firmy w sieci

Nie bez powodów mówi się, że strony internetowe to wirtualne wizytówki marek w Internecie. Witryny stanowią bogate źródło wiedzy nie tylko o samej firmie, ale również o jej produktach i usługach. Reprezentują biznes 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To o tyle istotne, że celem wielu klientów jest zdobycie jak największej ilości informacji, w jak najszybszym czasie.

Jeśli chcesz więc zachęcić użytkownika do podjęcia konkretnych działań np. zrobienia zakupów czy wypełnienia formularza, to musisz nie tylko stworzyć stronę internetową, ale zbudować ją z myślą o potrzebach odbiorców. Nie wiesz, jak zaprojektować taką witrynę? Zwrócić się o pomoc do specjalistów.

 1. Strona internetowa pozyskuje nowych klientów

Skoro jesteśmy już przy odbiorcach, to warto wspomnieć, że obecność w Internecie zapewnia dostęp do większego grona potencjalnych klientów. Budowa strony internetowej może zagwarantować lepszą widoczność online, a to przekłada się na większe zainteresowanie ze strony użytkowników. Szczególnie tych, którzy w sieci poszukują informacji o produktach i usługach.

Celem internautów jest zapoznanie się z ofertą, cennikami, okazjami i promocjami, specyfikacją, opiniami innych użytkowników czy materiałami eksperckimi, które stanowią rozwiązanie ich problemów. Na wszystkie te potrzeby może odpowiedzieć Twoja strona internetowa. W ten sposób firma może poszerzyć swoją bazę klientów i zbudować społeczność wokół produktu lub marki.

Jak stworzyć skuteczną stronę WWW? Podsumowanie

Obecność w sieci niesie za sobą mnóstwo korzyści i możliwości – a wszystkie znajdują się na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zdecydujesz się na stworzenie firmowej witryny. Wiesz już bowiem, że strona internetowa służy do:

 • promocji produktów i usług 24/7,
 • budowania wizerunku eksperta w branży,
 • pozyskiwania nowych klientów z Internetu,
 • poszerzenia zasięgów marki i monitorowania wyników,
 • zdobycia autorytetu i dbania o kontakt z odbiorcami,
 • prowadzenia różnorodnych działań marketingowych,
 • poprawy sprzedaży i zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.

Chcesz przenieść swój biznes do sieci? Skorzystaj z pomocy doradców internetowych WeNet. Specjaliści zaoferują nowoczesne rozwiązania, których potrzebuje Twoja firma. Dodatkowo uzyskasz wsparcie dedykowanego opiekuna na każdym etapie współpracy i dostęp do ekspertów w swoich dziedzinach, którzy rozumieją i podążają za trendami.

W ramach kompleksowej oferty otrzymasz wszystko, co konieczne, aby zaistnieć online. Specjaliści zaprojektują, zbudują i przetestują witrynę, a przy tym zapewnią jej bezpieczeństwo i bieżącą obsługę. W efekcie otrzymasz innowacyjną i efektywną stronę internetową. To oferta dla Ciebie, jeśli:

 • szukasz pakietu dostosowanego do Twoich potrzeb, celów i wymagań,
 • zależy Ci na nowoczesnym projekcie, który możesz zmieniać w przyszłości,
 • chcesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze na rozwój swojego biznesu,
 • szukasz kompleksowej usługi z dużym wyborem atrakcyjnych dodatków,
 • nie znasz się na budowie stron WWW i potrzebujesz pomocy fachowców.

Pamiętaj, że wraz z marką WeNet macie jeden wspólny cel – rozwój Twojego biznesu. Dlatego przestań działać po omacku i zaufaj firmie, która stworzyła już ponad 20 000 stron internetowych. Powierz losy swojej witryny w dobre ręce i zyskaj partnerstwo na lata. Wejdź na WeNet.pl i poznaj szczegóły oferty. Dołącz do zadowolonych klientów, którzy skutecznie działają w sieci.