DJI zaprezentowało właśnie drona Mavic 3 Classic, bardziej przystępny wariant modelu Mavic 3 zawierający jego najważniejsze funkcje.

Drony DJI latają obecnie na całym świecie. Urządzenia tej marki możemy bez wahania zaliczyć do jednych z najpopularniejszych w swojej kategorii. Oferta DJI jest bardzo szeroka, ale w jej centrum znajduje się flagowa linia dronów DJI Mavic. Została ona właśnie rozszerzona – model DJI Mavic 3 doczekał się nieco okrojonej, tańszej wersji o nazwie DJI Mavic 3 Classic.

Mavic 3 Classic
fot. DJI

DJI Mavic 3 Classic, czyli tańsza wersja cenionego flagowca

DJI Mavic 3 Classic został wyceniony w Europie na 1629 euro w wersji z kontrolerem DJI RC-N1 i na 1779 euro w wersji z kontrolerem DJI RC. Dla porównania podstawowy Mavic 3 w zestawie z DJI RC-N1 to już koszt 1959 euro. Różnica w cenie między modelami jest więc znacząca, ale oczywiście uzasadniona okrojeniem niektórych funkcji w wariancie Mavic 3 Classic. Nie ma on znanego z Mavica 3 teleobiektywu. Zawiera za to tę samą 20-megapikselową kamerę 4/3 CMOS, system transmisji O3 Plus i 46-minutowy czas lotu. Mavic 3 Classic jest również kompatybilny z zestawem Mavic 3 Fly More Kit. Obiektyw nowego modelu pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczościach 5.1K/50 fps, 4K/60 fps i 1080p/60 fps w formacie H.264 i H.265. Oprócz tego można nagrywać filmy w zwolnionym tempie w 4K/120 fps lub 1080p/200 fps. Parametry aparatu są więc imponujące, szczególnie jak na drona.

R E K L A M A
Mavic 3 Classic
fot. DJI

Wśród funkcji DJI Mavic 3 Classic znalazło się też wsparcie między innymi dla trybu timelapse, hyperlapse czy panorama. Do tego dochodzi funkcja ActiveTrack 5.0 pozwalająca na wybranie punktu, na którym automatycznie ma się skupić kamera podczas lotu, a także wspomaganie lotu, które pozwoli zwrócić większą uwagę na zdjęcia czy wideo, niż na samo kontrolowanie drona. Nagrane pliki można pobrać na urządzenia mobilne bezprzewodowo bezpośrednio z drona dzięki obsłudze modułu WiFi 6. Nie zabrakło również funkcji dotyczących bezpieczeństwa jak system skanowania otoczenia w celu wykrywania zagrożeń, a także ustalania najlepszej drogi powrotu do użytkownika.

Dron DJI Mavic 3 Classic jest już dostępny do zakupu w oficjalnym sklepie DJI pod tym linkiem. 

iPhone SE 4 to koniec LCD w smartfonach Apple. Sprzęt tylko z pozoru będzie przypominał iPhone XR