Detektyw Monk będzie dostępny na Netflixie! Wszystkie sezony! Dla porównania mogę powiedzieć, że na SkyShowtime dostępne są tylko dwa. Kiedy premiera kultowego serialu?

Detektyw Monk to zdecydowanie serial mojego dzieciństwa. Wspaniała, humorystyczna, świetnie zagrana produkcja, która zajmuje specjalne miejsce w moim nostalgicznym serduszku. 8 sezonów, 125 odcinków, 23 nominacje do nagród telewizyjnych i 12 zdobytych statuetek – w tym 4 Emmy i Złoty Glob dla Tony’ego Shalhouba.

Jakiś czas temu SkyShowtime udostępniło pierwszy i drugi sezon, ale o kolejnych cisza. I chyba mamy odpowiedź dlaczego. Cały serial już w przyszłym miesiącu pojawi się w ofercie platformy streamingowej Netflix.

Detektyw Monk w marcu pojawi się na Netflixie. Aż 8 sezonów!

Detektyw Monk
Kadr z serialu Detektyw Monk

Oczywiście nie jest powiedziane to, że i na SkyShowtime Detektyw Monk nie zagości z kolejnymi sezonami. Często bywa tak, iż seriale na licencji finalnie występują na paru konkurencyjnych serwisach. Pamiętam, kiedy amerykański The Officebył dostępny był na trzech platformach streamingowych.

W chwili obecnej nie ma co spekulować o przyszłości serialu na innych platformach. Faktem jest, że Detektyw Monk pojawi się na Netflixie dokładnie 15 marca 2024 roku. Osiem sezonów! Bardzo się cieszę z tego powodu, bo to jeden z niewielu seriali proceduralnych, na który zawsze mam ochotę. Liczyłem na wrzutkę całości na SkyShowtime. I co? Nagle konkurencja przybyła z pomocą.

Dexter ze wszystkim sezonami również zadebiutuje w marcu na Netflixe

Detektyw Monk

To jednak nie wszystko, ponieważ na Netflixie pojawi się również 8 sezonów innego serialu. Mam na myśli wielki hit stacji Showtime – Dexter. Data bliżej nieokreślona, ale na pewno nastąpi w marcu 2024 roku. Tutaj pojawi się sytuacja, o której wspominałem wyżej. Cała produkcja jest również dostępna na SkyShowtime, więc kultowy serial o mordercy będzie znajdował się w ofercie dwóch platform streamingowych.

Co ciekawe, Monk powrócił w filmie telewizyjnym Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie ze starą gwardią na pokładzie. Bohaterowie oryginalnej serii spotkali się po latach, aby rozwiązać jeszcze jedną kryminalną sprawę. Twórca oryginału – Andy Breckman – ponownie za sterami!

Kiedy film kinowy o Detektywie Monku pojawi się w Polsce?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pomysłem wyjściowym jest prywatne śledztwo, a związane jest z udziałem ukochanej pasierbicy Molly. To kontynuacja obsadzona w teraźniejszości, kiedy to, jak dobrze wiemy, istnieje COVID-19. Nie wierzę, że scenarzyści nie wykorzystają tego tematu do pokazania problemów z higieną oraz dystansu społecznego. Jak poradzi sobie nasz specyficzny detektyw w takich warunkach? Martwi nieco brak dostępności na polskim rynku.

Recenzja Cooler Master PI CASE 40 – obudowa jest świetna, ale ma ogromną wadę

Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie zadebiutował 8 grudnia 2023 roku na łamach serwisu Peacock. SkyShowtime oferuje produkcje właśnie tej stacji (np. ostatnio dodany serial Ted), więc liczę na to, że prędzej czy później będzie nam dane obejrzeć zwieńczenie historii niepowtarzalnego Detektywa Monka.