Jeśli zastanawiacie się, w co można będzie grać w styczniu 2022 na konsolach PlayStation to spieszę z pomocą. W ramach abonamentu PS Plus dostaniemy wciągające produkcje, które skutecznie umilą Wam niejeden zimny styczniowy wieczór.

Odkąd premierę miała konsola najnowsze generacji od Sony, czyli PS5 odnoszę wrażenie, że darmowe gry w PS Plus co miesiąc są na wysokim poziomie. W przeciwieństwie do Games with Gold od Microsoftu, gdzie różnie to bywało na przestrzeni całego, 2021 roku.

R E K L A M A

Darmowe gry w PS Plus na styczeń 2022

Wróćmy jednak do PlayStation i tego, co wskoczy lada chwila za darmo dla abonentów usługi PS Plus.

DiRT 5

Moim zdaniem jest to numer jeden w PS Plus na styczeń 2022. Kultowa wyścigówka doczekała się piątej odsłony, a już teraz trafia za darmo do PS Plus. Tak się składa, że ograłem już tę pozycję dużo wcześniej na konsoli, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić instalację gry. DIRT 5 uznawana jest za jedną z lepszych części całej serii, której produkcją zajmuje się legenda gamingu, czyli Codemasters. Do dyspozycji otrzymujemy ponad 70 najróżniejszych tras w 10 miejscach całego świata. Do tego aż osiem rodzajów zawodów, w tym trasy sprintu i Land Rushe.

Deep Rock Galactic

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, styczeń 2022 to premiera Deep Rock Galactic i tak się dzieje. Gra jest od razu dostępna dla abonentów PS Plus, a czekało na nią wielu graczy. Stworzona przez duńskie studio Ghost Ship Games strzelanka FPS może okazać się hitem już od dnia premiery. Gra toczy się w trybie współpracy, gdzie wcielamy się w… kosmicznego krasnoluda. Do dyspozycji mamy najpotężniejsze bronie i zaawansowane gadżety niczym u Jamesa Bonda. Miotacze ognia i platformy startowe to dopiero początek.

Persona 5 Strikers

Gra Persona 5 Strikers została wydana w lutym 2021 roku. Jest to typowy slasher i istotnym dodatkiem RPG. Dołączamy do Phantom Thieves i prowadzimy krucjatę przeciwko niszczeniu japońskich miast. Gra jest spin-offem znanej wcześniej Persona 5. Otrzymujemy zupełnie nową fabułę, która wciąga od pierwszych momentów.

Wszystkie powyższe gry będą dostępne za darmo od dnia 4 stycznia 2022 w godzinach popołudniowych (zazwyczaj po godz. 17:00). Oczywiście w ramach abonamentu PS Plus na konsolach Sony PlayStation 4 i 5.