Lego rozbudowuje swoją serię Icons, tym razem dając nam możliwość zbudowania legendarnego Chevroleta Camaro Z28 z 1969 roku. Jak przystało na tego typu modele, zestaw ten ma sporo możliwości customizacji.

Chevrolet Camaro Z28

Rok 1969 był rokiem wyjątkowym dla Camaro. Camaro pierwszej generacji, produkowany od połowy 1966 roku to odpowiedź Chevroleta na Forda Mustanga. Rok 1969, z którego pochodzą najbardziej pożądane modele Camaro, to ostatni rok produkcji pierwszej generacji Chevroleta, z widocznymi już zmianami wizualnymi. Jak możemy przeczytać w serwisie gieldaklasykow.pl Chevrolet Camaro Z28 to odpowiednik Forda Mustanga Boss 302. Powstał w 1967 roku, w celu przystosowania produkcyjnego Camaro do zawodów SCCA Trans-Am. Z czasem fabryczna opcja wyposażenia Z28 stała się najbardziej rozpoznawalną w historii marki, będąc synonimem doskonałych osiągów. Camaro w tej wersji wystąpił w wielu kultowych produkcjach filmowych.

Chevrolet Camaro Z28
fot. Sicnag /  Wikimedia

Chevrolet Camaro Z28 z Lego

Model, który zbudujesz z 1 456 klocków, ma szczegółowo odtworzony silnik V8, ruchomą kierownicę, a także otwierane drzwi, maskę i bagażnik. Jest to model zaprojektowany z myślą o dorosłych fanach amerykańskich samochodów i klocków Lego. Jego wymiary to ok. 10 cm wysokości, 36 cm długości i 14 cm szerokości. Model po zbudowaniu będzie świetnie wyglądał na półce przy biurku czy w garażu każdego miłośnika motoryzacji.

10304 alt10

Chevrolet Camaro Z28 z Lego – wiele możliwości przerabiania

Tak jak klasyczny Chevrolet Camaro Z28 z 1969 roku, ten model Lego oferuje wiele opcji, dzięki którym możesz go spersonalizować. Model, który zbudujesz, może być zarówno wersją z dachem, jak i kabrioletem. Wybrać też możesz klasyczne oraz ukryte światła.

10304 alt2

Lego pozwala również na personalizację kolorów charakterystycznych, sportowych pasów na samochodzie. Mogą one być białe, szare bądź czerwone. Model zawiera również dwie różne tablice rejestracyjne.

10304 alt13
Cena katalogowa tego zestawu to 799,99 zł. To standardowa cena, jak na tego typu modele od Lego. Jeżeli kochasz amerykańskie samochody, a nie stać Cię na oryginalne Camaro z 69 roku, to z pewnością powinieneś rozważyć zakup Chevroleta Camaro Z28 z Lego. Jeżeli Cię stać i masz takie cacko w garażu, to tym bardziej Camaro z Lego, będzie do niego świetnie pasował.

Motorola edge 30 warta jest każdej złotówki – pełna recenzja smartfona