Znamy już oficjalne ceny usługi Disney+ w Polsce. Opublikowano także spot promocyjny z kilkoma produkcjami znajdującymi się w serwisie.

Na Disney+ w Polsce czekamy już naprawdę długo – platforma debiutowała przecież w 2019 roku. Premiera serwisu w naszym kraju była kilkukrotnie przekładana i jakiś czas temu otrzymaliśmy komunikat, że start planowany jest na nadchodzące lato. Jak dowiedzieliśmy się przed paroma tygodniami, nastąpi to nawet nieco szybciej – Disney+ wystartuje w Polsce 14 czerwca.

Nie mamy oczywiście pewności, że nie pojawią się już żadne opóźnienia i data premiery nie zostanie przesunięta, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Komunikat „zacznij oglądać 14 czerwca” znajduje się już na oficjalnej stronie usługi, więc dzień ten możemy chyba brać za pewnik.

Ceny Disney+ w Polsce

Poznaliśmy także ceny abonamentu nadchodzącej usługi Disneya. Kwoty prezentują się następująco:

  • Disney+ na miesiąc28,99
  • Disney+ na rok289,99

Decydując się na roczną subskrypcję opłacaną z góry, dostajemy więc 2 miesiące w gratisie. Jest to raczej standardowa praktyka, która z pewnością znajdzie swoje grono odbiorców. Sama kwota 28,99zł miesięcznie prezentuje się rozsądnie, szczególnie że w ofercie Disney+ nie brakuje dobrych filmów i seriali. Jest to także cena niższa od niektórych konkurentów, takich jak np. Netflix.

Aktualnie do wyboru mamy tylko jeden wariant abonamentu, który gwarantuje dostęp do jakości 4K, a także technologii Dolby Vision, Dolby Atmos i IMAX Enhanced. Subskrybując Disney+ będziemy mogli oglądać wybrane produkcje na 4 ekranach jednocześnie.

Oferta Disney+

W ofercie Disney+ znajdziemy produkcje spod wielu marek. Fani Star Wars z pewnością będą zainteresowani serialami „The Book of Boba Fett” i „The Mandalorian” W serwisie nie brakuje też filmów Marvela i Pixara czy wielu programów stworzonych przez National Geographic.

Pomiędzy biblioteką Disney+ w Polsce a jej zagranicznymi odpowiednikami mogą wystąpić pewne rozbieżności ze względu na niektóre umowy. Najważniejsze produkcje nie powinny być jednak zagrożone. Póki co nie znamy oficjalnej listy filmów i seriali dostępnych na Disney+ w naszym kraju – prawdopodobnie poznamy je dopiero po premierze.