Kuweta czy feeder (dozownik karmy) też może być smart. O ile w przypadku wielu sprzętów taka opcja dokładana jest często „na siłę” to w przypadku akcesoriów i sprzętu dla naszych kocich pupili to naprawdę coś przełomowego. Zresztą jak wszystkie urządzenia marki Catlink. Sami zobaczcie!

Na rynku znajdziecie sporo podobnych urządzeń, które pochodzą od producentów z Państwa Środka. Dziś zwracamy uwagę na markę Catlink, która nie dość, że prezentuje bardzo ciekawą ofertę produktów, to cechuje się unikalnym podejściem do tematu, którym jest zdrowie naszych podopiecznych.

//dzisiaj na dailyweb

Catlink to urządzenia nie tylko skierowane do prywatnych osób, ale również hodowców, społecznych schronisk i domów adopcyjnych za sprawą funkcji rozróżniania zwierzaków.

W Catlink naprawdę kochają nasze koty!

Catlink

Catlink to firma, która została założona w 2017 roku w Chinach. Wcale nas to jednak nie dziwi, bo gdzie indziej, dziś na świecie mogłaby postać firma, która rozwija innowacje w dziedzinie kociego cateringu i toalety! Obecnie firma działa na rynku ponad 40 krajów i dostarczyła ponad 550 000 urządzeń do ponad 500 000 zadowolonych kocich opiekunów. Dodatkowo (o czym powiemy za chwilę) urządzenia Catlink wygenerowały już ponad 500 milionów raportów zdrowotnych!

Można śmiało powiedzieć, że firma była pionierem automatycznych rozwiązań na rynku kocich akcesoriów i sprzętu typu smart. Od początku kierowano uwagę nie tylko na bezpieczeństwo, efektywność działania i jakość, ale również na walory prozdrowotne urządzeń. Nic dziwnego więc, że czytając recenzje sprzętu, można spotkać się z określeniem, że Catlink zrobił z kuwetami to, co Apple ze smartfonami. Ten rynek w końcu stał się lepszy!

Catlink

Urządzenie tej firmy mają też pewną unikalną cechę. Zostały stworzone z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwu zwierząt. W Catlink kochają koty — sprzęt stworzyli miłośnicy kotów, dla miłośników kotów. Dlatego od kilku lat sztab inżynierów, weterynarzy i behawiorystów projektuje sprzęt z myślą o ich indywidualnych potrzebach. Co więcej, urządzenia Catlink posiadają łączność ze smartfonem, które nie tylko pozwalają dbać o eksploatacje i sprawdzać stan sprzętu, ale generują raporty zdrowia i informują nas o nawykach i potrzebach naszych pupili.

Catlink

Catlink

Catlink od jakiegoś czasu dostępny jest również na polskim rynku. Jego sklep działa oficjalnie poprzez stronę internetową pod tym adresem. Dodatkowo znajdziecie go w popularnych sklepach internetowych oraz stacjonarnie w marketach RTV AGD. W ofercie firmy znaleźć można fontanny i poidła, dozowniki karmy oraz smart kuwety.

Catlink Pure – poidło i fontanna dla kota (oraz psa)

Catlink

Catlink Pure to inteligentne poidło i fontanna dla twojego kota (a nawet psa). Pozwala ono poznać nawyki naszego zwierzaka. Wszystko dzięki temu, że dane o wykorzystywaniu sprzętu trafiają automatycznie do aplikacji w smartfonie. Pozwoli to następnie na generowanie raportów, które odpowiednio wcześnie wskazują niepokojące objawy, co mogłoby wskazywać na rozwój chorób.

Urządzenie wyróżnia się starannie przemyślaną konstrukcją. Mam tu na myśli nie tylko samą budowę, która została zaprojektowana z myślą o kociej ergonomii, ale również kilku innym sprytnym rozwiązaniom.

Catlink

Filtr wody oczyszcza ją z zanieczyszczeń mechanicznych jak kocia sierść, a nawet dba o jej skład, usuwając jony wapnia i magnezu, co pozwoli uniknąć powstawania kamienia i osadów. Zmiękczona woda ma też pozytywny wpływ na kocie nerki.

Catlink Pure pozwala na automatyczne wykrywanie kota. Dzięki temu może z niego korzystać kilka zwierząt jednocześnie. Sprzęt posiada też czujnik, który zastopuje jego działanie po wykryciu, że skończyła się woda. Wyświetla też ono, ile wody znajduje się w dystrybutorze i przypomni o konieczności uzupełnienia lub wymiany.

Catlink

Działanie opiera się na 4 różnych trybach. Dysponują one różnym czasem działania i pompowania wody. Mogą też działać automatycznie po wykryciu kota i przerywać działanie po jego oddaleniu. Konstrukcja urządzenia zapobiega chlapaniu, ceramiczna miska jest antybakteryjna, a całość jest odporna na wodę i korozję. Zbiornik wody mieści aż 2,3 lita wody, co powinno wystarczyć nawet na dwa tygodnie w przypadku jednego kota!

Cena urządzenia to 387,50 zł. Więcej informacji na stronie producenta.

Catlink One – inteligentny dozownik karmy

CatLink

Catlink One to inteligentny podajnik karmy (feeder), który zadba o prowidłową dietę kota. Oczywiście wiemy, że jej głównym składnikiem powinna być karma mokra. Feder idealnie sprawdzi się jednak w sytuacjach, w których nie będziemy mogli kontrolować posiłków, wydając je osobiście. To doskonale urządzenie, które zadba o kocich podopiecznych podczas naszego wyjazdu. Minimalizuje to sytuacje, w których musieliśmy prosić znajomych i rodzinę o stałą, ciągłą opiekę.

Catlink One pozwala na kontrolowanie i tworzenie harmonogramów oraz schematów podawania posiłków, które zaowocują zdrowymi nawykami żywieniowymi. Wszystko to dzięki dedykowanej aplikacji i modułowi WiFi.

CatLink

Zbiornik na karmę ma pojemność 3,5 litra. Pozwoli to nie tylko zapomnieć o jego uzupełnianiu, ale również obsługiwać kilka zwierzaków. Dzięki specjalnemu czujnikowi Catlink One rozpozna kota i wyda posiłek zgodnie z jego dietą. Duże znaczenie odgrywa tu synchronizacja z dedykowaną aplikacją oprócz obsługi harmonogramów, ręcznego wydawania jedzenia czy monitorowania ilości karmy jest tu również segment zdrowotny. Dba on o prawidłowe zdrowie kota, raportuje jego wagę, zlicza ilości karmy i sugeruje zmiany.

Konstrukcja urządzenia jest całkowicie bezpieczna. Paśnik ma miseczkę, którą można łatwo wyjąć i umyć. Dodatkowo chroni on wąsy kota, a specjalny system dba o to, by nie przytrzasnąć mu łapki przy podawaniu jedzonka. Przewody urządzenia są też zabezpieczone przed przegryzieniem :D .

Cena urządzenia to 568 zł. Więcej informacji na stronie producenta.

Catlink Pro-X – inteligentna i samoczyszcząca się kuweta

catlink

Catlink Pro-X to inteligentna samoczyszcząca kuweta dla kotów. To również kolejny element systemu, który dzięki dedykowanej aplikacji zadba o zdrowie kota.

W przeciwieństwie, do niektórych podobnych urządzeń Catlink Pro-X nie udaje, że jest smart. Potrafi wykrywać obecność i aktywność kota. Rozróżnia go również jeśli w domu jest ich kilka. Oferuje 4 tryby działania, które opierają się na czasie sprzątania i szybkości działania. Pro-X można ustawić w trybie, który niemal natychmiast po tym gdy kitku wyjdzie z kuwety, zaczyna proces sprzątania. To bardzo ważne, bo nasz drugi kot nie musi czekać i nie odejdzie zniechęcony.

R E K L A M A

Pojemnik na zużyty żwirek ma aż 13 litrów pojemności. W celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów zastosowano tu 3-warstwowy system dezodoryzacji i sterylizacji, który otrzyma świeżość na najwyższym poziomie.

catlink

To kolejne urządzenie, które wykonano w trosce o bezpieczeństwa i zdrowie kota. Konstrukcja jest dla niego w pełni bezpieczna – Pro-X jest stabilne i wykryje kota i przerwie czyszczenie gdy ten znajdzie się za szybko w kuwecie. Stworzono je z myślą o kocie w każdym wieku i przedziale wagowym od 1,5 kg do 10 kg.

Cena urządzenia to 2 399 zł. Więcej informacji na stronie producenta.