Już w przyszłym miesiącu zobaczymy kolejną smartzegarkową nowość — Casio G-Shock GD-B500. To model z łącznością Bluetooth oraz możliwością śledzenia wykonanych kroków, oraz snu. Jego cechą szczególną będą wymiary – będzie wąsko, płasko i naprawdę lekko.

Jeśli jesteś znudzony smartzegarkami, które ciągle kopiują znane od lat formy, to warto, żebyś zainteresował się modelem, który już niedługo zadebiutuje na rynku.

//dzisiaj na dailyweb

Casio G-Shock GD-B500 nie zaproponuje tysiąca funkcji i możliwości. Wprowadzi jednak na rynek kolejne model, który zwróci uwagę swoją ciekawą formą.

Casio G-Shock GD-B500 z Bluetooth i smukłą formą

Casio G-Shock GD-B500

Na instagramowym koncie japońskiego oddziału Casio można znaleźć oficjalną informację o Casio G-Shock GD-B500. Niestety nie zawiera ona znaczących szczegółów. Znacznie ciekawsze są doniesienia i przecieki, które zdradza redakcja serwisu G-Cental.

Casio G-Shock GD-B500

Nowy model oferuje łączność Bluetooth. Z potwierdzonych informacji udało się dowiedzieć, że dzięki temu pozwoli on na zliczanie kroków oraz analizę snu. Zegarek ten ma mieć wymiary 46,3 × 41,5 × 11 milimetrów i ważyć 45 gramów. To właśnie jedna z najciekawszy wiadomości. Wszystko wskazuje bowiem, że model ten będzie najlżejszym i najcieńszym modelem w aktualnej ofercie. Owszem w przeszłości zdarzało się, że producent oferował już zegarki tak samo cienkie i lekkie, ale były to modele damskie.

Casio G-SHOCK to historia tego, by nigdy nie odpuszczać. Wszystko o G-SHOCK: modele, historia, przyszłość serii w pigułce

Z bardziej przyziemnych informacji trzeba tu nadmienić o automatycznym podświetlaniu, wodoszczelności do 200 metrów, podwójnym czasie, stoperze 1/100 sekundy, timerze oraz tym, że całość napędzana jest baterią CR2016, która pozwala na 2 lata pracy.

Casio G-Shock GD-B500

Seria ma składać się z kilku modeli — poznaliśmy już warianty w kolorze czerni, limonki, bieli oraz szarości (lub arktycznego niebieskiego). Niewątpliwie zobaczymy też kolejne 3 warianty w dniu prezentacji. Cena bazowego modelu w kolorze czarnym to 19 800 jenów po podatku (około 520 zł) oraz 20 900 (549 zł) jenów w przypadku wersji kolorowych.