Jak co tydzień Epic Games przygotowało nowe darmowe propozycje dla graczy. W minionym tygodniu można było odebrać eksploracyjną, pełną łamigłówek produkcję Supraland, która mimo grafiki przystosowanej dla najmłodszych graczy, według autora lepiej trafia do tych doświadczonych.

W tym tygodniu można pobrać aż 2 gry – Car Mechanic Simulator 2018, a także A Game of Thrones: The Board Game – Digital Edition. Obie produkcje mocno różnią się od siebie, jednak zdecydowanie są warte uwagi.

Car Mechanic Simulator 2018

Gra polskiego wydawcy PlayWay zabiera nas do świata warsztatów samochodowych, gdzie wcielamy się w początkującego mechanika zaczynającego karierę od prostych zleceń. Po znalezieniu przyczyny usterki staramy się ją usunąć.

Car Mechanic Simulator 2018

Z czasem otrzymujemy dostęp do nowych części, które pozwalają przeprowadzać bardziej skomplikowane naprawy. Naszym zadaniem jest też odnawianie starych samochodów w kiepskim stanie, a potem sprzedawanie ich po znacznie wyższej cenie.

Same naprawy zostały zaprojektowane bardzo precyzyjnie i dość realistycznie – odkręcamy odpowiednie śrubki, zdejmujemy pewne elementy, montujemy kolejne, potem z powrotem zakładamy te pierwsze i tak dalej. Mimo że nie brzmi to spektakularnie, to gra znalazła wielu zwolenników, którzy cenią sobie spokojną rozgrywkę.

Nowe PS Plus debiutuje w Polsce

W grze dostępne są zarówno licencjonowane pojazdy, jak i te stworzone na potrzeby gry. Car Mechanic Simulator 2018 doczekał się już kontynuacji z dopiskiem 2021, ale jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z symulatorem mechanika samochodowego, to teraz macie do tego dobrą okazję.

A Game of Thrones: The Board Game – Digital Edition

Drugim tytułem dostępnym za darmo w tym tygodniu jest planszowa Gra o Tron w cyfrowej interpretacji. Gra oparta jest na bestsellerowej serii Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina.

Akcja gry dzieje się po śmierci króla Roberta Baratheona i pozwala każdemu graczowi wcielić się w rolę jednego z Wielkich Rodów Siedmiu Królestw (Lannister, Stark, Greyjoy, Martell, Tyrell, Baratheon), by przejąć żelazny tron. Podczas 10 rund musimy wykazać się sprytem i zmysłem taktycznym, by pokonać przeciwników w wojskowych starciach.

Obie gry będą dostępne do odebrania do 30 czerwca.