Całkiem przypadkiem trafiłem na totalną nowość od Canona. Canon ML-A to przenośny głośnik Bluetooth, który na dodatek ma lampkę LED. Takie rozwiązanie nada klimatu w domu, ale sprawdzi się również w plenerze. Jestem zaskoczony, że producent nigdzie nie ogłosił nowego produktu.

Od lat używam aparatów Canon. Pierwszą cyfrową lustrzankę tej firmy kupiłem w 2003 roku i od tamtego czasu jestem ogromnym fanem japońskiego potentata. Tak wielkim, że postanowiłem poszukać w oficjalnym sklepie fajnej bluzy lub koszulki, bo kiedyś oferowano taki ciekawy merchandising.

//dzisiaj na dailyweb

Niestety po kolekcji ubrań nie ma śladu. Znalazłem jednak coś, czego całkiem się nie spodziewałem, to Canon ML-A, czyli wspomniany wcześniej, przenośny głośnik Bluetooth z lampą. Co, ciekawe media o nim milczą.

Canon ML-A głośnik, którym nikt się nie chwali

Gdy wpiszecie w wyszukiwarkę frazę „głośnik Bluetooth z lampą”, znajdziecie setki ciekawych produktów. Wśród nich będą produkty dużych firm jak Xiaomi, JBL czy nawet IKEA. Kilkanaście stron przeglądania i żadna nie pokazuje nowego głośnika Canon ML-A. Na liście wyszukiwania nie ma sklepów, stron informacyjnych ani nawet platform zakupowych.

Canon ML-A

 

Aparaty Canon trafią do smartfonów? Firma rozważa wejście w segment mobilny

Canon ML-A to nowość, którą można kupić w przedsprzedaży. Opis jest bardzo lakoniczny i w zasadzie zdradza mało szczegółów. Dowiadujemy się, że obudowa głośnika wykonana jest z aluminium. Górna głowica, w której umieszczono lampę LED, jest ruchoma. Można wykorzystać lampę do oświetlenia pomieszczenia czy pewnej przestrzeni, lub skierować snop światła w dowolne miejsce i korzystać z oświetlenia punktowego. Można tu sterować też mocą światła oraz jego temperaturą — wybierając ciepłą przyjemną barwę, lub całkiem zimną — w zależności od nastroju i tego czy pracujemy, czy odpoczywamy.

Canon ML-A

Canon nie wiele mówi o samych parametrach głośnika. Wiemy tylko tyle, że ma on 10 W mocy i wykorzystuje Bluetooth 5.0. Na obudowie znalazły się też przyciski do sterowania odtwarzaną muzyką. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na 8 godzin pracy lampki LED lub na 5 godzin odsłuchiwania muzyki. W przypadku obu jednocześnie akumulator wytrzyma 3 godziny.

Canon ML-A

Praca zdalna na nowym poziomie z drukarką Canon MAXIFY GX4040: szybkie i efektywne drukowanie z nowymi funkcjami

Canon ML-A ma nazwę, która nawiązuje do istniejącej serii akcesoriów — okrągłego oświetlenia macro. Niestety spodziewam się, że nie jest to produkt, który wchodzi w skład portfolio producenta a jedynie towarzyszący gadżet. Jeśli jednak Was to nie zraża, to głośnik można już kupić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie sklepu Canon. Canon ML-A występuje w wersji srebrnej i czarnej w cenie 1359,99 zł.