BOE ogłosiło współpracę z OnePlus oraz OPPO! Już za parę dni na rynku zobaczymy pierwsze efekty tej kooperacji w najnowszym smartfonie OnePlus 12.

BOE to jeden z kluczowych producentów, specjalizujących się w produkcji wyświetlaczy. Ich ekrany są wykorzystywane w konstrukcji nie tylko smartfonów, tabletów, notebooków, monitorów, telewizorów, ale również w wyspecjalizowanym sprzęcie medycznym i informatycznym. W samym 2015 roku firma zgłosiła 6156 patentów na nowe rozwiązania, a obecnie posiada ich ponad 40000.

//dzisiaj na dailyweb

Wyświetlacz BOE na mocy nowej współpracy ma pojawić się w wyczekiwanym modelu OnePlus 12. Producent wyświetlaczy ogłosił ten fakt na swoich social mediach i już 24 października 2023 roku na oficjalnej premierze w Chinach będziemy mogli zobaczyć efekty tej kooperacji. Przede wszystkim – poznamy dokładną specyfikację ekranu. Co wiadomo na ten moment?

BOE oficjalnie: OnePlus otrzyma wyświetlacz o rekordowej jasności

BOE

Na ten moment wiadomo tyle, że OnePlus 12 będzie korzystał z technologii firmy BOE. Wszystko trzymane jest w ścisłej tajemnicy, ale oczywiście pojawiają się pewne plotki odnośnie specyfikacji, a szczególnie jasności wyświetlacza.

Przeciek Digital Chat Station twierdzi, że firma ujawni ekran 2K dla telefonu OnePlus, który będzie oferował szczytową jasność do 3000 nitów! Byłby to dosyć historyczny moment dla producenta. Dla porównania – model składaka OnePlus Open posiada dwa wyświetlacza, z którego jeden charakteryzuje się 7,82-calowym panelem Flexi-fluid AMOLED LTPO 3.0 o jasności szczytowej na poziomie 2800 nitów. Co więcej – jeden z najdroższych flagowców na rynku – iPhone 15 Pro w szczytowej formie może pochwalić się „jedynie” 2000 nitami. Jest różnica? I to jaka!

OnePlus 12 z wyświetlaczem BOE zostanie zaprezentowany 24 października 2023 roku

BOE

Ponadto – źródło podało również informacje, że BOE planuje wprowadzić ekrany o szczytowej jasności ponad 3000 nitów do ekranów o rozdzielczości 1,5k. Będą one wykorzystywać ściemnianie PWM 2160 Hz + pojedynczego impulsu prądu stałego. Współpraca BOE i OnePlusa oraz OPPO może sprawić, że marki smartfonów staną się przodującym produktem pod kątem wygody użytkowania wyświetlacza w każdych warunkach.

OnePlus Open w naszych rękach – premierowe pierwsze wrażenia

Jednakże – czy plotki okażą się prawdą, przekonamy się już parę dni, czyli 24 października 2023 roku, kiedy w Chinach zostanie zaprezentowany OnePlus 12. Wstępna specyfikacja mówi o chipsecie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Baterię o pojemności 5400 mAh naładujemy przewodowo mocą 100 W oraz bezprzewodowo mocą 50 W. Jeśli chodzi o zaplecze fotograficzne – urządzenie będzie cechować standardowy 50 MP szeroki kąt, 50 ultraszeroki kąt, ale także 64 MP teleobiektyw zmiennoogniskowy z 3-krotnym zoomem. Cena – w okolicach 700/800 dolarów, ale patrząc na nowy element w postaci wyświetlacza BOE – może to być znacznie droższa impreza. Już niedługo wszystko okaże się jasne – oby na poziomie 3000 nitów.