Bezprzewodowe słuchawki Apple – doskonały sprzęt dla każdego?

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Muzyka odgrywa niebagatelną rolę w życiu człowieka. Słuchając jej, odpoczywamy po codziennych trudach, relaksujemy się, ale także pozytywnie nastrajamy do działania, np. jadąc autobusem do pracy. Nic więc dziwnego, że pragniemy wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który zagwarantuje nam wyjątkowe doznania. A jak pokazuje praktyka, właśnie takie są słuchawki bezprzewodowe Apple. Dlaczego? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

  1. Słuchawki bezprzewodowe i ich zadania.
  2. Słuchawki douszne czy nauszne?
  3. Wyjątkowe Apple AirPods Pro 2.
  4. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru słuchawek?

Apple to synonim jakości i wytrzymałości zarówno w przypadku komputerów, smartfonów, tabletów, jak i słuchawek (bezprzewodowych i przewodowych). Sprzęt ten wybierany jest przez użytkowników z całego świata, a premiery kolejnych modeli traktowane są jako jedne z ważniejszych wydarzeń w roku (co idealnie obrazuje premiera AirPods Pro 2). Samoczynnie więc nasuwają się pytania, czym dokładnie charakteryzują się słuchawki nauszne i douszne Apple i które pośród nich będą najlepszym dla nas wyborem…

Słuchawki bezprzewodowe i ich zadania

Dzięki słuchawkom możemy odtwarzać muzykę, ulubione podcasty cz audiobooki w praktycznie każdej sytuacji i dowolnych warunkach. Co istotne, powinny gwarantować pełen komfort samemu użytkownikowi, jak i jemu otoczeniu. Dlaczego? Otóż daleko niewskazane jest, aby dźwięk z głośniczków dochodził do osób znajdujących obok (a na to wpływ ma nie tylko głośność odtwarzania). Jakościowe słuchawki odseparują od otoczenia, wygłuszając hałas i jednocześnie nakierowując wydobywane dźwięki prosto do naszego ucha. Ma to szczególne znaczenie podczas jazdy powszechnie głośną komunikacją miejską czy biegania, kiedy pragniemy skupić się tylko na muzyce. Ponadto wbudowany mikrofon w słuchawkach Apple pozwoli odbierać połączenia przychodzące w sytuacjach, w których normalnie byłoby to niemożliwe, np. podczas ćwiczeń na siłowni lub jazdy na rowerze.

R E K L A M A

Słuchawki douszne czy nauszne?

Na to pytanie nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Słuchawki nauszne zajmują więcej miejsca, są mniej poręczne, lecz zapewniają swobodę użytkowania. Między innymi posiadają takie funkcje jak: regulacja głośności, aktywna redukcja szumów ANC oraz pojemna bateria. Co jednak istotne, słuchawki douszne coraz częściej dorównują im pod tym względem. Jeszcze do niedawna twierdzono, że to typ słuchawek nausznych gwarantował lepszą jakość dźwięku, tymczasem nowoczesne słuchawki Apple zaprzeczają temu na każdym kroku. To perfekcyjne doznania audio z przestrzennym dźwiękiem, wymarzona redukcja hałasu (dbająca przy tym o bezpieczeństwo, pozostawiając użytkownika w kontakcie z otoczeniem) i szybkie i proste parowanie ze sprzętem Apple.

Na który typ słuchawek warto się więc zdecydować? Jeśli zależy nam na pełnej wygodzie przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów – zakupmy słuchawki douszne. Jeśli jednak cechuje nas melomania i zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, słuchając muzyki, słuchawki nauszne będą doskonałym wyborem.

Wyjątkowe Apple AirPods Pro 2

Słuchawki Apple AirPods cieszą się dużą popularnością i zaufaniem użytkowników. Naturalnie więc nowe AirPods Pro 2 już w momencie zapowiedzi uznane były za przełomowe i wręcz doskonałe słuchawki douszne typu True Wireless. Co miało na to wpływ?

Wyposażono je w innowacyjny czip H2, który daleko przewyższa osiągi poprzedniej jego wersji. Wydobywane ze słuchawek dźwięki są jeszcze czystsze, brzmią przestrzennie, a zewnętrzny hałas jest skutecznie wytłumiany. Pospołu to sprawia, że niemal dosłownie przeniesiemy się do profesjonalnego studia nagraniowego czy na koncert ulubionego zespołu. Ponadto na uwagę zasługuje funkcja Personalized Spatial Audio, która dopasowuje muzykę do… ruchów głowy. Dokładając do tego pojemną baterię, proste sterowanie dotykowe oraz indukcyjne ładowanie poprzez etui, otrzymujemy słuchawki praktycznie idealne.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru słuchawek?

Słuchawki bezprzewodowe w naturalny sposób zastępują modele podłączane po kablu z ich kłopotliwym plątaniem się i nieporęcznością w terenie. Pamiętajmy jednak, że niezależnie na jaki typ słuchawek marki Apple się zdecydujemy, ważne, żeby był to sprzęt dopasowany pod nasze indywidualne potrzeby i wymagania. Absolutną podstawą w obecnych czasach jest wbudowany mikrofon (niezbędny do komunikacji, również przy grach online). Co więcej, docenimy funkcję regulacji głośności, dzięki której nie trzeba za każdym razem sięgać po telefon, aby podgłośnić lub ściszyć daną piosenkę. Zwracajmy także uwagę na pojemność baterii słuchawek, zwłaszcza, jeśli używamy ich bardzo często. Rozładowanie i wyłączenie się podczas treningu na siłowni, jazdy rowerem czy w autobusie na pewno nie będzie dla nas komfortowe.

Śmiało korzystajmy z opinii innych użytkowników, ekspertów oraz oficjalnych recenzji, a finalny wybór nie sprawi nam nawet najmniejszych trudności.


Posłuchaj nas!

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple