Bezprzewodowe ładowanie smartfonów, smartwatchy czy słuchawek jest dziś standardem. Aby jednak móc korzystać z technologii indukcyjnej, konieczne jest wybranie odpowiedniego akcesorium. Dziś przybliżymy dwa modele od Choetech ze skrajnie różnej półki cenowej, obsługujące MagSafe.

Tradycyjne ładowarki z przewodami, które musimy podłączyć do smartfonu za pomocą kabla, powoli odchodzą w zapomnienie. Dziś, znacznie chętniej wybieramy akcesoria bezprzewodowe, obsługujące technologię indukcyjną. Nie każdy sprzęt będzie oferował podobną funkcjonalność, dlatego też warto przyjrzeć się możliwościom oferowanym przez różne modele. Istnieją jednak cechy, których zwyczajnie nie może w nich zabraknąć.

//dzisiaj na dailyweb

Dla mnie takimi cechami są mobilność, czyli możliwość wygodnego i swobodnego transportu, np. do domu, pracy czy na wyjazdy, zarówno te służbowe, jak i prywatne. Druga cecha, to zgodność z MagSafe, czyli możliwością magnetycznego „zamocowania” smartfonu, zegarka czy słuchawek na ładowarce. Tak się składa, że nasze obydwie propozycje od Choetech, czyli modele T323 i T604-F są zgodne z rzeczonymi rozwiązaniami.

Choetech T603-F to coś więcej niż ładowarka indukcyjna

Choetech

Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna 2w1 – Choetech T603-F to nietypowa, aczkolwiek szalenie użyteczna forma. Okrągła konstrukcja jest niewielka i cieszy oko symetryczną stylistyką. W ramce osadzono dwa panele. Na froncie znajdziemy płaski element, który mocujemy do smartfonu za pomocą złącza magnetycznego. Równie ciekawie, a może nawet ciekawiej jest z tyłu.

Pojawi się tutaj klips, który możemy odchylić o 180 stopni. Jego zastosowania są w zasadzie dwa. Pierwsze oznacza możliwość ustawienia smartfonu na stole, tak aby móc wygodnie konsumować multimedia w postaci ulubionych seriali czy filmów. Biorąc pod uwagę, że będziemy w tym czasie ładować nasze urządzenie, jest to niebywale przydatna cecha. Klips może nam również pomóc w pewnym trzymaniu smartfonu w dłoni. Wystarczy, że włożymy palec w pierścieniowy uchwyt. Jeśli chodzi o ładowanie, to odbywa się przy użyciu portu USB-C ukrytego w ramce. W zestawie znajdziemy metrowy kabel. Całość wykonano ze stopu aluminium i dodatków z tworzywa sztucznego.

Choetech

Choetech T603-F obsługuje aż pięć różnych trybów ładowania bezprzewodowego – 15 W, 10W, 7.5 W, 5 W i 2.5 W i co ważne, wybór odpowiedniej mocy odbywa się w pełni automatycznie. Poniżej możecie zapoznać się z pełną specyfikacją techniczną akcesorium:

 • Zestaw: Ładowarka, kabel, instrukcja
 • Kolor: Biały
 • Materiały: aluminium, tworzywo sztuczne
 • Interfejs: USB-C
 • Kabel: 1 metr
 • Moc wejściowa: 5-12V-A
 • Moc wyjściowa: 15 W
 • Waga: 150 gramów

Choetech T232 z MFi naładuje dwa urządzenia jednocześnie

Naszą drugą propozycją jest Choetech T232, czyli model z rozkładaną konstrukcją, który jest w stanie ładować dwa urządzenia w tym samym czasie. Prostokątne, zaoblone na rantach akcesorium otwiera się, tworząc jednocześnie dwa, niezależnie działające panele do indukcyjne. Pierwsze jest całkowicie płaskie i możemy położyć na nim smartfon. Drugi panel, a w zasadzie jego część możemy podnieść do pozycji pionowej, dzięki czemu w możliwie najwygodniejszy sposób naładujemy zegarek.

Choetech

Obydwa panele są zgodne ze standardem MagSafe, a to oznacza, że iPhone’y i Apple Watche nie będą zsuwać się z maty, do której są przecież magnetycznie podłączone. To oczywiście nie koniec bonusów. Choetech T232 może pochwalić się certyfikatem MFi, czyli oznaczeniem Apple, które otrzymują certyfikowane akcesoria współpracujące z iPhone’ami.

Choetech

Choetech T232 możemy swobodnie składać i transportować jako niewielką kostkę. Sprzęt jest nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjny pod kątem wizualnym. Połączenie dwóch kolorów – bieli i błękitu wypada świetnie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu T603-F, możemy korzystać z bezprzewodowego ładowania mocą do 15 W, natomiast dotyczy to wyłącznie smartfonów. Energię w akumulatorach zegarków Apple Watch możemy uzupełniać mocą 5 W. Nie musimy obawiać się o ewentualne przeładowania czy zmiany napięcia. Certyfikaty MFI&MFM CE, RoHS stanowią dla użytkownika gwarant bezpieczeństwa. Bryła została wykonana z tworzywa ABS. Poniżej znajdziecie małą ściągawkę ze specyfikacją techniczną.

 • Zestaw: Ładowarka, kabel, instrukcja
 • Kolor: Błękit
 • Materiały: ABS
 • Interfejs: USB-C
 • Moc wejściowa: 5V-2A, 9V-SA
 • Moc wyjściowa: 15 W (iPhone), 5 W (Apple Watch)
 • Rozmiar: 94 x 88 x 23 m
 • Cena:

Choetech T603-F czy Choetech T232 – którą ładowarkę powinieneś wybrać?

Odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom, jest niezwykle prosta. Jeśli potrzebujesz ładować więcej niż jedno urządzenie jednocześnie i możesz pozwolić sobie na wydatek blisko 400 zł, lepszym wyborem będzie dla Ciebie model Cheotech T232. Jednakże druga propozycja – T603-F może sprawdzić się u osób, które często korzystają z telefonu podczas ładowania. To rozwiązanie wprost idealne dla młodszych użytkowników. Dodatkowo cena wynosi tutaj mnie niż 100 zł. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do potrzeb konkretnej jednostki.