Aplikacja Cyberalerty to oprogramowanie dla każdego, kto chce być bezpieczny w sieci.

Wraz z nim rozwinęły się też różne gałęzie cyberataków oraz oszustw. Najczęściej skonstruowane są one w taki sposób, aby użytkownik myślał, że korzysta on z autoryzowanego źródła. W konsekwencji spora część ludzi nabiera się na fałszywe linki lub oprogramowania. Na szczęście mamy też tę część internetu, która informuje nas o bieżących cyberzagrożeniach np.: aplikacja Cyberalerty, która na bieżąco powiadamia użytkownika o najnowszych rodzajach cyberprzestępstw.

fly d zAhAUSdRLJ8 unsplash scaled

O twórcach aplikacji Cyberalerty

Aplikacja została stworzona przez polski serwis internetowy Niebezpiecznik.pl. Strona zawiera wszelakie informacje związane z cyberbezpieczeństwem. Oprócz tego znajdziemy tam wiele interesujących raportów, ukazujących częstotliwość cyberataków, aktualne studia przypadków niezabezpieczonych stron i aplikacji, oraz wiele innych ciekawych i praktycznych artykułów o tej tematyce.

Cyberalerty

Dodatkowo, ludzie prowadzący stronę Niebezpiecznik świadczą usługi w zakresie bezpieczeństwa internetowego oraz komputerowego np.: uszczelnianie systemów operacyjnych, testy sprawdzające kondycję naszego komputera, sprawdzanie aplikacji mobilnych i internetowych pod kątem zainfekowania, testowanie poziomu ochrony naszego sprzętu itd. Jeżeli ktoś z was chciałby zgłębić wiedzę o cyberbezpieczeństwie, to firma Niebezpiecznik oferuje też szkolenia, które poruszają różne zagadnienia związane z tą tematyką.

Cyberalerty to edukacja, newsy i poradniki dla każdego użytkownika

Pokazanie wyglądu aplikacji

Aplikacja Cyberalerty to coś w rodzaju mobilnego informatora o bieżących cyberatakach. Aplikacja sprzężona jest ze serwisem Niebezpiecznik, dlatego też możemy znaleźć na niej starsze wpisy. Oprogramowanie Cyberalerty jest podzielone na trzy główne części: bieżące cyberataki, aktualności oraz poradniki. W bieżących cyberatakach otrzymujemy alerty o aktualnych cyberatakach. Sekcja aktualności zawiera informacje o lukach systemowych, wykrytych w różnych oprogramowaniach i stronach, które ułatwiają hakerom działania. W strefie poradników znajdziemy wiele praktycznych wskazówek, które mogą zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa w sieci. Obecnie znajduje się tam jeden poradnik dotyczących bezpiecznych płatności w internecie. Z czasem jednak będą pojawiać się nowe, praktyczne wpisy.

Jeżeli sami macie jakieś pomysły, co powinno pojawić się w aplikacji, śmiało możecie napisać do jej twórców maila. Został on podany w dolnej części okna ustawień aplikacji. Cyberalerty to całkowicie darmowe rozwiązanie dostępne na systemy Android oraz iOS. Osobiście uważam, że stworzenie takiego oprogramowania jest świetną inicjatywą, ponieważ dzięki stałej edukacji możemy zapobiegać wielu cyberatakom, które mogą przyczynić się do powstawania nieodwracalnych szkód.

Pokazanie Wygląd aplikacji
Ekran bieżących alertów

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nikt z nas nie jest całkowicie bezpieczny w sieci. Zarówno młodsze, jak i starsze osoby narażone są na cyberataki. Wprawdzie wydawać by się mogło, że ta pierwsza grupa osób wie zdecydowanie więcej o bezpieczeństwie w sieci. Oczywiście jak pewnie się domyślacie, jest zupełnie inaczej. Młodzież, tak samo jak osoby starsze, jest grupą osób, która narażone jest na ataki cyberprzestępców. Stąd też po to powstają właśnie takie aplikacje jak Cyberalerty, aby każdy miał szanse dowiedzieć się o najnowszych sposobach atakowania ludzi w sieci. I żeby była jasność Cyberalerty nie zastąpi nam oprogramowania antywirusowego, które może skutecznie ochronić nasz sprzęt przed rootkitami. Jednak na pewno jest to aplikacja, którą warto się dzielić, aby lepiej zrozumieć działanie cyberprzestępców. Im większa będzie świadomość ludzi, tym bardziej zmniejszy się ich podatność na internetowe oszustwa. W związku z tym serdecznie polecam wam pobranie tej aplikacji na wasz telefon.

Cineworld przymierza się do ogłoszenia upadłości. O spółce, COVID-19 i przyszłości kin.