Kolejna firma wkracza na rynek z nową konsolą przenośną. Urządzenie AYANEO Next Lite ma być przystępne cenowo i nadal pozwalać na solidną dawkę rozrywki. Będzie rywalizować bezpośrednio z konsolą Steam Deck, bo zasilana jest przez system SteamOS.

Wiele osób cieszy się, gdy ich przenośna konsola ma zainstalowany system Windows. Dzięki temu mogą używać jej jak normalnego komputera. SteamOS ma jednak sporo zalet: świetny launcher do gier, nieźle zoptymalizowany pod konsole i jego licencja nie podnosi znacznie ceny urządzenia.

//dzisiaj na dailyweb

Dziś o 15:30 poznamy szczegóły, które określą dokładnie tytułowy sprzęt. Chociaż już teraz dowiedzieliśmy się naprawdę sporo o tym urządzeniu. Jeśli nie możecie się doczekać taniej konsoli do gier, to zapraszam po więcej.

AYANEO Next Lite ma być przystępna cenowo

AYANEO to firma, która jest dość dobrze znana na rynku przenośnych konsol. Pisaliśmy już o niej kilka razy – ma też kilka fantastycznych produktów w ofercie. A AYANEO Flip zadebiutuje już niedługo.

Firma nie zwalnia tempa i prezentuje kolejne urządzenie. Na sprzęt AYANEO Next Lite nie będzie trzeba zapisywać się na portalu Indiegogo. No i nie trzeba będzie długo czekać. Debiut i przedsprzedaż zaplanowana jest na dzisiaj (start o 15:30). Możecie potem wrócić do tej wiadomości, bo zapewne zaktualizujemy ją o nowe szczegóły i dokładną specyfikację.

AYANEO Next Lite

Zacznijmy od informacji, które są pewne. Urządzenie ma zadebiutować w cenie konkurencyjnej z najtańszymi modelami Steam Decka LCD. Konsola ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800p, czyli podobnie jak Steam Deck, oraz baterię 47 Wh (większą od Steam Deck LCD). AYANEO Next Lite przyniesie też gałki z efektem Halla.

AYANEO Retro Mini PC to komputery, które garściami czerpią z NES i Macintoscha

Przedmiotem domysłu jest procesor i grafika urządzenia. Zachodni dziennikarze spekulują, jako że urządzenie ma być budżetowe, producenci mogli postawić na Ryzen 7 7840U. Bardziej prawdopodobna opcja zakłada jednak tańszy i wolniejszy procesor 7040U.

Zagadką pozostaje też cena. Przedstawiciele firmy zapewniają, że będzie przystępna na tle innych przenośnych konsol. Ma to być też sprzęt, który pozwoli nowej grupie graczy poznać rynek. Gracze mogą liczyć na przyzwoitą wydajność, dobre wykonanie w połączeniu z przystępną ceną. Wedle plotek cena na oscyluje w granicach 400-500 dolarów.