Assassin’s Creed Valhalla to trzecia gra z serii po zmianie modelu rozgrywki na coś w rodzaju RPG. Oparta na ogromnym otwartym świecie produkcja pozwala na wiele godzin zabawy. Na mapie znajdziemy tyle przeróżnej zawartości, że ukończenie Valhalli w 100% wymaga dosyć sporego poświęcenia.

Mimo tego, gra otrzymała już 2 dodatki. Pierwszy z nich – Gniew Druidów – przenosi gracza do Irlandii oferując dodatkowe misje fabularne. Drugim jest Oblężenie Paryża, wydane zaledwie kilka miesięcy temu. Jak wskazuje sama nazwa, w tym przypadku nową grywalną lokacją jest obecna stolica Francji.

R E K L A M A

Razem z obecnymi w podstawowej wersji gry Anglią i Norwegią daje to całkiem sporą różnorodność. Wygląda na to, że lista grywalnych lokacji powiększy się jednak jeszcze bardziej. Jak podaje skuteczny informator Tom Henderson, dla Assassin’s Creed Valhalla szykowane są kolejne dodatki.

Ubisoft planuje kolejne 2 rozszerzenia

Jedno DLC ma zostać zaprezentowane już lada dzień. Mowa o nocy z 9 na 10 grudnia, kiedy to odbędzie się gala The Game Awards. Na kolejny dodatek nie musielibyśmy czekać więc nawet 4 miesięcy – Oblężenie Paryża debiutowało 12 sierpnia. Może to być spowodowane nadchodzącym okresem świątecznym. Wiadomo przecież, że w tym czasie gra się zdecydowanie więcej, niż zazwyczaj.

Nie są to jednak wszystkie informacje podane przez Hendersona. Według niego Ubisoft szykuje także drugie DLC. Dodatek ma być naprawdę duży i oferować nawet 40 godzin dodatkowej rozgrywki. Jest to całkiem spora liczba, szczególnie biorąc pod uwagę, że wiele popularnych gier podobnego gatunku przejdziemy znacznie szybciej. Premiera rozszerzenia ma nastąpić  już w marcu 2022 roku. Ponadto pojawiły się plotki, że dodatek wprowadzi rozgrywkę podobną do hitowego God of War.

Nie wiadomo, czy chodzi o klimat, czy o same wrażenia z gry, ale całość zapowiada się naprawdę ciekawie i z pewnością zainteresuje niejednego fana serii. Póki co żadnej z tych informacji nie potwierdził sam Ubisoft, ale przecieki pochodzące od Toma Hendersona bardzo często się sprawdzają. Tym razem jednak nie będziemy musieli czekać zbyt długo, by je zweryfikować – gala The Game Awards jest przecież tuż za rogiem.