Apple Pencil Pro oraz nowa odświeżona klawiatura Magic Keyboard zostały dziś oficjalnie pokazane światu podczas eventu Apple’a. Dzielimy się wszystkimi informacjami wraz z ceną i dostępnością.

Apple Pencil Pro będzie miał oczywiście więcej nowych funkcji i umożliwi nowe, zaawansowane interakcje. W jego korpusie umieszczono czujnik, który w reakcji na ściśnięcie otwiera paletę, co pozwala szybko zmienić narzędzie, grubość kresek lub kolor bez odrywania się od pracy.

//dzisiaj na dailyweb

Ponadto specjalny sygnalizator haptyczny generuje delikatny impuls w odpowiedzi na ściśnięcie lub dwukrotne stuknięcie, a także w chwili domknięcia inteligentnego kształtu. Żyroskop w Apple Pencil Pro pozwala na jego obracanie, co powinno zwiększyć precyzję podczas pracy.

Apple Pencil Pro

Apple Pencil Pro

Ponadto, obrócenie rysika Apple Pencil Pro wokół osi zmienia ułożenie pędzla lub pisaka z profilowaną końcówką zupełnie tak, jak podczas pisania na papierze. Oprócz tego funkcja zbliżeniowa pozwala zobaczyć dokładne ułożenie narzędzia, jeszcze zanim rysik dotknie wyświetlacza.

Jest to również pierwszy Apple Pencil obsługiwany przez aplikację „Znajdź”, więc łatwo go odszukać, jeśli gdzieś go zgubimy. Interfejs magnetyczny sprawia, że Apple Pencil Pro przywiera do iPada Pro, łączy się z nim w parę i ładuje na jego boku. Z iPadem Pro działa też tańszy Apple Pencil (USB‑C), który idealnie nadaje się do notowania, szkicowania, dodawania oznaczeń, prowadzenia dziennika i innych zadań.

Magic Keyboard w odświeżonej wersji oraz nowe etui Smart Folio

Apple Pencil Pro

Apple na swoim evencie pokazał również  nową i lżejszą klawiaturę Magic Keyboard, czyli produkt zaprojektowany specjalnie pod iPad Pro. Po otwarciu klawiatura nadal unosi iPada na innowacyjnym wsporniku, czyli żadnych zmian, co akurat cieszy, bo użytkownicy byli bardzo z tego rozwiązania zadowoleni.

klawiatura

R E K L A M A

Ma ona też nowy rząd klawiszy funkcyjnych zapewniający dostęp do opcji takich jak regulacja jasności ekranu i głośności. Dzięki aluminiowej podkładce pod dłoń i większemu, jeszcze bardziej responsywnemu gładzikowi z sygnałami haptycznymi można poczuć się zupełnie jak podczas pracy na MacBooku. Nowa Magic Keyboard przyłącza się magnetycznie, a Smart Connector natychmiast zaczyna przesyłać dane i energię – bez łączenia się przez Bluetooth.

Całkiem nowy Apple iPad Pro 12.9 oraz Apple iPad Pro 11 – procesor M4 i wiele innych zmian

Jej zawias z obrabianego aluminium jest wyposażony w złącze USB‑C do ładowania. Ponadto jest dostępna w dwóch wersjach wykończenia idealnie dopasowanych do nowego iPada Pro: czarnej z podkładką pod dłoń z aluminium w kolorze gwiezdnej czerni oraz białej z podkładką pod dłoń z aluminium w kolorze srebrnym.

Zrzut ekranu 2024 05 7 o 16.30.00

Ponadto w sprzedaży będzie dostępne nowe etui – Smart Folio do iPada Pro. Przywiera ono do niego magnetycznie i pozwala teraz swobodnie ustawiać różne kąty nachylenia ekranu. Dostępne w kolorze czarnym, białym i denimu ładnie dopasowuje się do obu wersji wykończenia nowego iPada Pro.

Ceny i dostępność:

  • Apple Pencil Pro – 649 zł
  • 11‑calowa klawiatura Magic Keyboard– 1499 zł
  • 13‑calowa klawiatura Magic Keyboard – 1799 zł
  • Etui Smart Folio do nowego 11‑calowego iPada Pro – 429 zł
  • Etui Smart Folio do nowego 13‑calowego iPada Pro – 549 zł