W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawia się bardzo dużo informacji odnośnie nowych produktów Apple. Podstawowym mankamentem tych treści jest to, że często nie pochodzą one z autoryzowanego źródła, jakim są sami producenci. Jednak, w tym całym chaosie informacyjnym da się wyłowić treści, które mogą mieć dużo wspólnego z prawdą.

W niniejszym wpisie postarałam się zebrać istotne spekulacje i przecieki, dotyczące nadchodzących smartfonów serii Apple iPhone 15, które powinny zadebiutować jesienią 2023 roku.

R E K L A M A

Apple iPhone 15: data premiery

Największe kontrowersje wzbudza tutaj data premiery nowych iPhone’ów. W przypadku rzeczonego sprzętu trudno określić na tym etapie konkretny dzień i miesiąc wypuszczenia produktu do obiegu. Można jednak mniej więcej wytypować, w którym miesiącu ona nastąpi. Jednak źródła spekulujące nie są zgodne co do tego aspektu. Z jednych artykułów możemy wyczytać, że owa premiera miałaby nastąpić pod koniec 2023 roku, podczas gdy inne mówią o późniejszym terminie. To, co jest pewne, to fakt, że na pewno nie zobaczymy go szybciej niż za rok. Wszak, po drodze będziemy świadkami premiery modeli serii 14.

Liczba modeli oraz ceny

Według znalezionych przeze mnie informacji Apple szykuje dla nas cztery modele iPhone’ów. Prawdopodobnie będą to: iPhone 15, iPhone 15 Max, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Oczywiście każdy z wariantów będzie zdecydowanie różnić się ceną, w zależności od rozmiaru pamięci wybranej przez nas. Co prawda, można znaleźć teoretyczne przypuszczenia odnoszące się do dokładnej wartości liczbowej ceny, jednak nie chciałabym ich tu podawać, ze względu na fakt, iż w rzeczywistości mogą być one zupełnie inne. To, co jest pewne to, to, że cena będzie zależna od modelu i pamięci.

Apple iPhone 15
Apple iPhone 15 / fot. @Shadow_Leak

Aparaty

Jeśli chodzi o kwestie aparatów, w nowych modelach Apple iPhone 15 również dysponujemy niewielką liczbą informacji. Zacznijmy jednak, od tego co jest wiadome. Treści pokrywające się ze sobą, mówią o tym, że iPhone 15 oraz iPhone Max będą prawdopodobnie wyposażone w dwie kamery z tyłu. Co do pozostałych dwóch modelów, informacje są niespójne. Jednak to, co najbardziej przykuło moją uwagę, to wzmianka o peryskopowym obiektywie. Byłaby to pierwsza generacja iPhone’ów, która posiadałaby tego rodzaju obiektyw. Rychło w czas.

iOS 16 wprowadzi do iPhone’a funkcję „always-on”

Koniec Apple Lightning i szansa dla USB-C

Apple od początku swojego istnienia inwestowało w swoje, oryginalne komponenty sprzętów. Pamiętam czasy kiedy właśnie ten oryginalny kabelek ze złączem Lightning był oznaką swego rodzaju prestiżu. Dzisiaj już ta granica mocno się zaciera. Dodatkowo, wspomniane w ostatnim artykule restrykcje unijne kładą duży nacisk na ujednolicenie portów ładujący na wejście USB-C. To też, w nowej generacji Iphonów możemy spodziewać się zmiany wejścia typu Lighthing na powyżej wspomniany port.

Brak gniazda SIM

Równie ciekawą wzmianką odnośnie nowej generacji iPhone’ów jest informacja o braku gniazda na kartę SIM. Osobiście, uważam to za całkiem innowacyjny ruch. Niestety w tym temacie nie mamy za wiele informacji. Są to raczej luźne spekulacje, jednak biorąc pod uwagę Apple, mogą one mieć miejsce w realnym życiu.

Tak jak, już wspomniałam na początku, informacje, które możemy znaleźć w internecie odnośnie smartfonów Apple iPhone 15, mają charakter raczej spekulacyjny, niż rzeczywisty. Niemniej, do przewidywanej daty premiery zostało całkiem sporo czasu, więc jest spora szansa na to, że wiele z tych informacji się potwierdzi.