Pojawiła się druga wersja deweloperska Androida 15, która przynosi długo oczekiwaną obsługę łączności satelitarnej.

Nowa wersja to także kilka ulepszeń w zakresie płatności zbliżeniowych, rozpoznawania wielu języków, spójności głośności i interakcji z plikami PDF za pośrednictwem aplikacji.

//dzisiaj na dailyweb

Te przeznaczone dla deweloperów wersje beta są poligonem doświadczalnym dla funkcji, które prawdopodobnie pojawią się w ostatecznej publicznej wersji zaplanowanej na koniec tego roku. Według Google, publiczne wersje beta powinny być dostępne do testowania między kwietniem a lipcem.

Wiadomości satelitarne w Android 15

Android 15 na Samsung Galaxy 15

Android 15 nadal rozszerza wsparcie platformy dla łączności satelitarnej i zawiera pewne elementy interfejsu użytkownika, aby zapewnić spójne wrażenia konsumentom w całym środowisku łączności satelitarnej. Android 15 powinien wyjaśnić, kiedy łączność satelitarna jest włączona i potencjalnie ograniczyć niektóre funkcje aplikacji.

satellite notification

Aplikacje mogą wykrywać, kiedy urządzenie jest połączone z satelitą, dając użytkownikom większą świadomość tego, dlaczego pełne usługi sieciowe mogą być niedostępne. Ponadto Android 15 zapewnia wsparcie dla aplikacji SMS i MMS, a także wstępnie załadowanych aplikacji RCS, aby korzystać z łączności satelitarnej do wysyłania i odbierania wiadomości. Nowy Android to także poprawiona obsługa NFC i funkcji nagrywania ekranu. 

Nowa odsłona Androida ma także sprawić, że małe ekrany na telefonach z klapką powinny stać się bardziej przydatne, ponieważ programiści uzyskają bezpośredni dostęp do większej liczby sposobów interakcji z nimi, podczas gdy obsługa nowego standardu głośności CTA-2075 powinna pomóc użytkownikom Androida uniknąć konieczności dostosowywania niespójnej głośności podczas przełączania się między treściami. Wreszcie, Google wprowadza znaczące ulepszenia funkcji PDF w aplikacjach, dodając obsługę plików chronionych hasłem, adnotacji, edycji formularzy, wyszukiwania i zaznaczania z kopiowaniem.

Google zakończyło SPAM update, ale Core update ciągle w grze

Google wciąż rozwija swój system operacyjny, przeznaczony dla smartfonów. Na razie nową wersję dostali do testów deweloperzy. Publiczne wersje beta powinny być dostępne do testowania między kwietniem a lipcem. Co z testowanych rozwiązań trafi do ostatecznych wersji systemu, tego dowiemy się pod koniec tego roku.