Najnowszy flagowy model od Samsunga, czyli Galaxy S21 został wydany na początku tego roku. Preinstalowanym systemem był Android 11, który na tamten moment był najnowszą jego odsłoną.

Oficjalnie system operacyjny Android 12 został wydany niecały miesiąc temu oczywiście pierwotnie na telefonach Pixel. Zazwyczaj użytkownicy smartfonów innych firm musieli czekać kilka albo nawet kilkanaście tygodni na aktualizację dedykowaną ich modelom.

Samsung S21 z systemem Android 12

Tym razem jednak Samsung dość pozytywnie zaskoczył właścicieli modelu flagowego Galaxy S21. Dzisiaj Android 12 zadebiutował w wersji publicznej na tych modelach, jednak nie wszyscy mogą już aktualizować swoje telefony. Koreański producent udostępnia bowiem stopniowo paczki aktualizacyjne w poszczególnych regionach.

Android 12 – co nowego?

Najnowsza odsłona tego popularnego, mobilnego systemu operacyjnego to sporo zmian. Odświeżony został sam design, ale także dodano sporo nowych funkcji. Wśród najważniejszych jest ta, na którą zapotrzebowanie zgłaszane było już dawno. Chodzi oczywiście o robienie zrzutów ekranu, ale z przewijaniem. Przykładowo jeśli chcemy zescreenować stronę www, która nie mieści się na jednym ekranie musieliśmy wykonywać kilka zrzutów. Teraz możliwe jest wykonanie jednego, długiego screena. Android 12 wprowadza również coś, co znane jest z „większych” modeli iPhone’a: tryb pracy na urządzeniu za pomocą jednej ręki. Ekran możemy przesunąć w dół, przez co kciukiem będziemy mieli dostęp do wszystkich elementów wyświetlacza.

Google tworząc najnowszą odsłonę Android 12 nie zapomniało również o prywatności użytkowników. Dodany został specjalny panel zarządzania, gdzie możemy śledzić aplikacje, które używają naszych kamer, mikrofonu czy lokalizacji. Dane te wyświetlić możemy według daty czy miejsca, gdzie korzystaliśmy z telefonu. Dość przydatne narzędzie w dobie troski o prywatność naszych cyfrowych informacji. Android 12 to także masa pomniejszych zmian, wiele też zależy od konkretnego modelu. Pojawiło się sporo widżetów i najróżniejszych bajerów. Warto zaktualizować swoje urządzenia, jeśli tylko macie taką możliwość.

Android 12 – następne modele Samsung

Samsung zapewnił, że trwają prace nad wdrożeniem systemu Android 12 na kolejne modele ich smartfonów. W kolejce czekają modele z serii Galaxy A, a także składane wersje smartfonów Samsunga.