ALAB z ogromnymi problemami! Doszło do niebezpiecznego włamania grupy hakerów. Dane wielu pacjentów zostały skradzione!

Strona ALAB Laboratoria nie działa, więc faktycznie jest coś na rzeczy. Portal Zaufana Trzecia Strona informuje o niebezpiecznym włamaniu na serwery sieci medycznych laboratoriów diagnostycznych. Dane wielu Polek i Polaków mogą być w niepowołanych rękach. Dotyczy to pacjentów, którzy od 2017 do 2023 wykonywali badania medyczne w sieci ALAB Laboratoria. Grupa ransomware RA World twierdzi,  że jest w posiadaniu ponad 50000 poufnych informacji!

//dzisiaj na dailyweb

Przestępcy piszą o możliwości pobrania dwóch plików – pierwszy o wielkości 5 GB, który zawiera wyniki testów laboratoryjnych, a drugi to 1 GB umów, zawieranych przez firmę ALAB Laboratoria. Grupa hakerska w celu potwierdzenia swoich działań opublikowała próbkę wykradzionych danych.

ALAB Laboratoria z poważnym wyciekiem danych!

ALAB Laboratoria
Próbka danych, jakie ukradli cyberprzestępcy

Każdy wynik badania zawiera dane osobowe klienta firmy takie jak imię, nazwisko, PESEL oraz adres. Dodatkowo dokumenty zawierają nazwę podmiotu zlecającego badania, daty i godziny zlecenia i wykonania badania, numerację umożliwiającą identyfikację badania w systemach ALAB a także wszystkie wyniki badania.

To ponad 110 000 plików, które obejmują setki różnych badań oraz oczywiście wrażliwych danych pacjentów. Oczywiście w grę wchodzi finansowy szantaż. Grupa ransomware RA World domagała się okupu od ALAB Laboratoria za niepublikowanie danych pacjentów. Przestępcy twierdzą, że to nie koniec, a właściwie początek. Jeśli do dnia 31 grudnia 2023 roku nie otrzymają zapłaty, opublikują kolejne dane, których jest aż 256 GB! Tutaj również hakerzy potwierdzili swoją wiarygodność zrzutem ekranu z udanym włamem na serwery.

Orange i fałszywe faktury? Uważajcie na nowe ataki oszustów!

Strona ALAB nie działa, a hakerzy domagają się okupu

ALAB Laboratoria

ALAB Laboratoria nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia, ale włam wygląda na prawdziwy i ogromnie poważny. Strona internetowa nadal nie działa i prawdopodobnie pacjenci niedługo otrzymają stosowne informacje.