Smart okulary Apple jednak zadebiutują z dwoma kamerami i obsługą gestów
Według najnowszych informacji smart okulary Apple zadebiutują z kompletem kamer, które będą na dodatek obsługiwały gesty wykonywane ręką. To brzmi lepiej, niż wcześniej myśleliśmy.
Stałem dzisiaj przed wyborem. Spłynęły do nas dwie informacje — jedna mówiła, że zespół Apple Vision się posypał i ma problemy, a druga mówi o postępie w pracach nad smart okularami i nowymi możliwościami. W majówkę postanowiłem wprowadzić Was jednak w radosnym dla Apple tonie.
Smart okulary Apple mają dwie kamery i obsługę gestów

Kilka tygodni temu informowałem Was, że mamy pierwsze, szczegółowe plotki na temat smart okularów Apple. Podobno sam Tim Cook naciskał, żeby uczynić sprzęt lekkim i pięknym jak zwykłe okulary. Nic dziwnego, Tim ma zamiłowanie do renomowanych marek, posiada wiele par okularów, ale najczęściej widujemy go w duńskich klasykach Lindberg Spirit Titanium.
Podobno w testach są 4 modele, które różnią się wizualnie i co najmniej jeden model wykonany z octanu, czyli półsyntetycznej pulpy drzewnej, która uważana jest za materiał z wysokiej półki.
Teraz dochodzą do nas nowe wiadomości. Pochodzą one z raportu serwisu Mac Rumors i jego zaufanych źródeł. Zanim wam je zdradzę, warto tu przypomnieć, że mają one potwierdzenie w słowach analityka Ming-Chi Kuo.
Nowe informacje twierdzą, że sprzęt Apple ma dysponować dwoma kamerami. Jedna będzie aparatem wysokiej rozdzielczości dla zdjęć i wideo. Druga to model o niskiej rozdzielczości i będzie wspomagać pracę Siri opartej na AI oraz właśnie wspomniane wcześniej gesty wykonywane ręką. Same gesty mają pomagać w obsłudze urządzenia i jego nawigacji. Okulary nie będą miały kamer ToF i LiDAR jak iPhone Pro. Niestety, ale mała bateria nie byłaby ich w stanie zasilić. Wiemy też, że ze względu na to, że urządzenie będzie zwiewne, nie będzie możliwości zastosowania większego ogniwa. Można tu więc sądzić, że i samo urządzenie nie będzie pracować zbyt długo.
Całość ma być świetnym akcesorium dla iPhone’a i dodatkowo współgrać z Apple Watchem. Jak przekonują komentatorzy, smart okulary Apple powinny trafić na rynek tuż przed końcem tego roku. Zapowiedzi urządzenia możemy się za to spodziewać już podczas premiery iPhone’a 18 Pro we wrześniu.

