1889 to nowy serial Netflixa, który już w listopadzie zadebiutuje na platformie streamingowej.

Na udostępnionym dziś nowym zwiastunie serialu 1889 możemy się bliżej przyjrzeć, co ma do zaoferowania nowa produkcja Netflixa. Jej twórcami są Baran bo Odar i Jantje Friese, czyli ludzie odpowiedzialni za świetnie przyjęty i oceniany Dark. Szczerze mówiąc, nieco się odbiłem o tego tytułu. Doceniam rewelacyjny, nacechowany mrokiem i tajemnicą klimat, ale scenariuszowo za dużo pytań, za mało odpowiedzi i nieco tworzenie niezrozumiałości na siłę. Odpadłem na etapie 2. sezonu. Niemniej jednak na pewno spróbuje popłynąć w ten niecodzienny rej statkiem w nowym projekcie. Zobaczcie, jak 1889 prezentuje się w najnowszym materiale promocyjnym.

1889 od Netflixa na nowym materiale promocyjnym

1889 opowiada historię imigrantów, którzy podróżują po morzu z Europy do Nowego Yorku z nadzieją na lepsze jutro i szczęśliwszy, przyszły, 1900 rok. Nie spodziewają się jednak, że spotkają na swojej drodze inny statek pasażerski. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obiekt zaginął wiele miesięcy temu. To co na nim znajdą nie będzie należało raczej do przyjemnych. Co tam dokładnie zastaną, nie wiadomo, ale na pewno czeka nas wiele sekretów w horrowym stylu.

R E K L A M A

Pomimo moich narzekań na Dark, jestem ciekaw 1889, bo to ciekawy concept. Ograniczona liczba lokacji, kino grozy na morzu i Titanic-widmo brzmi intrygująco. Na zwiastunie da się usłyszeć jeden dialog w języku polskim, więc mamy akcent (dosłownie i w przenośni) z naszego kraju. Będą tajemnicze piramidy, tatuaże i niepokojący klimat.

1889
fot. Netflix

 

Obsada i data premiery serialu 1889

Na ekranie zobaczymy m.in. Andresa Pietschmanna , Lucasa Lyngaarda , Miguela Bernardeau , Mathilde Ollivier , Aneurina Barnarda i Emily Beecham. 8-odcinkowy serial zadebiutuje na Netflixie 17 listopada 2022 roku, więc jeśli w tygodniu 11.11-17.11 nie będzie miał srogiej konkurencji, na pewno wyląduje w TOP-3 mojego Oglądąjnika.

Grał w szachy z Anyą Taylor-Joy, a teraz stanie się pewnym mądrym królem. Marcin Dorociński z rolą w serialu Netflixa