W internecie krążą już tytuły, które zostaną udostępnione za darmo w ramach PS Plus. Na grudzień przygotowano 3 gry.

Jak co miesiąc, subskrybenci PlayStation Plus będą mogli odebrać w grudniu zestaw darmowych gier przygotowanych przez Sony. Tym razem do usługi trafią 3 produkcje, 2 w wersjach na PS4 i jedna na PS5.

R E K L A M A

PS Plus: LEGO DC Super-Villains – PS4

Gry LEGO towarzyszą nam już od wielu lat. Odsłona z dopiskiem DC Super-Villains zabierze w nas świat stworzony na podstawie uniwersum DC Comics. Nietypowo dla serii, w tym przypadku gracze mogą pokierować superzłoczyńcami – między innymi Harley Quinn, Jokerem czy Lexem Luthorem. Po zniknięciu superbohaterów chcą oni wykorzystać sytuację, by przejąć kontrolę nad Gotham City. Jak to jednak bywa, po drodze natrafiają na wiele niedogodności.

LEGO DC Super-Villains pozwala też stworzyć własną postać, której można przypisać wybrane supermoce. Standardowo dla gier z serii do dyspozycji gracza oddano otwarty świat wypełniony aktywnościami, a rozgrywka polega zarówno na zręcznościowym przemierzaniu lokacji, jak i walce czy zagadkach logicznych. Dialogi prowadzone są lekko humorystycznie, co z pewnością przypadnie do gustu osobom w różnym wieku.

Mortal Shell – PS4

Mortal Shell to trzecioosobowa gra z gatunku RPG. Świat przedstawiony w produkcji jest mroczny i przypomina lokacje postapokaliptyczne. Rozgrywka opiera się na walce z przeciwnikami, a sam schemat bitew jest zręcznościowy. Jeden niewłaściwy ruch może okazać się tragiczny w skutkach. Postać, którą kierujemy, nie ma własnego ciała, więc przejmujemy kontrolę po poległych wojownikach. Z czasem odblokowywane są kolejne umiejętności i bronie. Fabuła opisana jest w sposób nieliniowy, więc nasze wybory ukształtują całą historię.

Godfall – PS5

Akcja gry osadzona jest w świecie fantasy, zbliżającym się do niechybnej zagłady. W obronie jego mieszkańców muszą stanąć ostatni przedstawiciele rozpadającego się zakonu rycerzy. Do dyspozycji mamy zarówno legendarne wyposażenie, jak i specjalne moce. Walka oparta jest głównie na broniach białych, które z czasem stają się coraz silniejsze i oferują kolejne możliwości rozwoju. W Godfall możemy zagrać samemu, lub w nawet 4-osobowym zespole.