MobiWAWA oficjalnie. Od dawna możemy kupić bilety jednorazowe i krótkookresowe przez komórkę – tą usługę oferuje mieszkańcom i odwiedzającym stolicę sześć komercyjnych aplikacji. Teraz, korzystając z miejskiej aplikacji mobiWAWA, można także kupić bilety długookresowe. To znaczne udogodnienie, szczególnie dla osób zapominalskich.

Jeśli stojąc na przystanku w drodze do pracy, przypomnisz sobie, że skończyła ci się ważność biletu i chcesz doładować Warszawską Kartę Miejską, nie musisz korzystać z biletomatu ani odwiedzać Punktu Obsługi Pasażerów. Wystarczy mieć przy sobie smartfon i zainstalowaną aplikację mobiWAWA .

Aplikację zaprojektowało Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Obsługuje ona m.in: Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka/warszawianki, Kartę Ucznia oraz zakup biletów długookresowych. Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka i warszawianki, z wyjątkiem biletów metropolitalnych (oferta Warszawa+ dla mieszkańców gmin aglomeracji). Appkę można pobrać z portalu mojaWARSZAWAstrony internetowej WTP lub bezpośrednio w sklepach App Store i Google Play.

R E K L A M A

Jak korzystać z nowej appki mobiWAWA?

Konieczna jest rejestracja i założenie własnego profilu w aplikacji. Po zalogowaniu można kupić stosowny bilet, także długookresowy. Kupionym przez aplikację biletem można zarządzać – aktywować, zawiesić lub odwiesić, a także przedłużyć czyli kupić taki sam bilet po raz kolejny.

Aplikacja umożliwia okazywanie biletów do kontroli. Na aktywnym bilecie użytkownik znajdzie przycisk „KOD QR BILETU” – po kliknięciu przycisku, na ekranie telefonu wyświetlą się dane użytkownika: imię i nazwisko, aktualne zdjęcie, rodzaj biletu, data jego ważności oraz kod QR, który należy okazać w przypadku kontroli oraz w strefie biletowej metra.

mobiWAWA

Aplikacja otworzy bramkę do metra, jeśli posiadamy aktywny bilet długookresowy. Wystarczy wybrać komendę „Wejściówkę do metra” , która wygeneruje kod QR i otworzy bramkę. Uczniowie posiadający Kartę Ucznia dzięki aplikacji mobiWAWA będą mogli okazywać także uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w swoim smartfonie.

Co z dotychczas używaną kartą plastikową ?

Wiele osób korzysta wciąż z plastikowej wersji karty miejskiej. Niestety, nowa aplikacja nie pozwoli nam zintegrować jej z nową aplikacją miejską i przenieść np. posiadany bilet do telefonu. Co możemy więc zrobić? Dokonać zwrotu posiadanego biletu na WKM (z potrąceniem opłaty manipulacyjnej) w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów i kupić kolejny przy użyciu mobiWAWA. Lub zwyczajnie poczekać do zakończeniu okresu ważności obecnie zarejestrowanego biletu.

Dodatkowe możliwości mobiWAWA

Mieszkańcy Warszawy korzystający z nowej aplikacji otrzymują dodatkowe benefity w ramach programu „Karta warszawiaka”. Mogą skorzystać z szerokiej oferty różnych firm oraz instytucji, które współpracują z miastem. Wszystkie oferty dostępne są w dedykowanym katalogu – wystarczy wybrać zniżkę lub usługę, wygenerować jej kod QR i okazać ją w danej firmie czy organizacji. Twórcy deklarują, w przyszłości aplikacja będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne funkcje.

Xiaomi 12 Lite oficjalnie i poprawnie