Poznajcie świeżutkie Vivo Y33s i Y21s. Oba modele kosztują mniej niż 1000 złotych.

Choć Vivo ma genialne flagowce oraz nie gorsze średniaki z serii V, nie zapomina o swoich klientach i klientkach, którzy niekoniecznie chcą wydać całą wypłatę na następny telefon. Nie powinni o nich zapominać, bowiem najlepiej sprzedającymi się smartfonami Vivo w Polsce są właśnie te z serii Y. Czym zatem zaskoczą nas Y33s i Y21s?

Budżetowe Vivo Y33s i Y21s już dostępne

Oba modele mają zdecydowanie więcej podobieństw niż różnic, co średnio wynika z nazewnictwa Vivo, zatem rozpatrzymy je wspólnie.

R E K L A M A

Sercem obu urządzeń jest procesor Mediatek Helio G80 z częstotliwością maksymalną 2 GHz. Na obu urządzeniach będzie aż 128 GB pamięci na pliki i aplikacje. Jakby tego było mało, zawsze pozostaje slot kart microSD. Różnicą będzie ilość pamięci RAM, która w Y33s będzie miała 8 GB (z możliwością rozszerzenia o kolejne 4 GB), podczas gdy tańszy model Y21s będzie miał jej tylko 4 GB. Bateria zastosowana w obu modelach to 5000 mAh z ładowaniem 18 W.

Vivo Y21s

Różnica między modelami będzie jeszcze widoczna w wyświetlaczach. Y33s oferuje 6,58-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD+, podczas gdy Y21s to jedynie HD+. Myślę, że w oczach wielu rozdzielczość ekranu Y21s spowoduje, że będą woleli dorzucić 50 zł do mocniejszego wariantu.

Oba modele otrzymały 50-megapikselowy aparat główny z dwoma dodatkowymi oczkami do zdjęć makro i pomiaru głębi. Szkoda, że zabrakło finansów na aparat szerokokątny, bo taka 8-megapikselowa matryca jest już pewnego rodzaju standardem.

Vivo Y33s

Oczywiście oba modele otrzymały NFC, gniazdo jack czy czytnik linii papilarnych na krawędzi oraz Android 11. Są to raczej już standardy, których nawet budżetowce się trzymają.

Oba modele będą się prezentować zdecydowanie lepiej, niż wskazywałaby na to cena. Zostały one wykonane podobnie do V21, zatem bardzo smukło (8 mm grubości) oraz z płaskimi krawędziami bocznymi. Zdecydowanie taki powrót do „starej szkoły” w dobie zaokrąglania czego tylko się da może mieć swoich zwolenników. Oba modele zostaną wykończone na połysk, co z kolei uważam za wadę – nie można mieć w końcu wszystkiego, a tym bardziej w takiej cenie.

Ceny Vivo Y33s i Y21s

Vivo wyceniło modele jak poniżej:

  • Y33s 8 GB RAM i 128 GB – 999 zł
  • Y21s 4 GB RAM i 128 GB – 949 zł

Od siebie mogę dodać komentarz, ze nie rozumiem czemu ktoś miałby kupić Y21s podczas gdy Y33s jest tylko 50 zł droższy a oferuje więcej RAM, lepszy aparat selfie oraz rozdzielczość ekranu. No nic, mamy wolny rynek. Jak dla mnie Y21s mógłby nie istnieć przy tak znikomej różnicy w cenie (5%).