Zbliża się data premiery odmienionej usługi PS Plus. Nowe warianty abonamentu zadebiutują w Azji już 23 maja. Trochę dłużej będziemy musieli poczekać na nie w Polsce – premierę w Europie ustalono na 22 czerwca.

Z tej okazji pojawiło się wiele pytań, na które Sony regularnie odpowiada. Dowiedzieliśmy się już, że droższe warianty nowego PS Plus nie będą pozbawione w Polsce sensu i wraz z ich debiutem nasz kraj otrzyma wsparcie dla grania w chmurze.

Bardzo istotną dla zainteresowanych graczy kwestią było też dodawanie do usługi gier ekskluzywnych w dniu premiery. Dla Game Passa jest to jedna z największych kart przetargowych przy pozyskiwaniu nowych subskrybentów. Temat ten został właśnie doprecyzowany w przypadku PlayStation Plus.

R E K L A M A

Nowe PS Plus bez gier ekskluzywnych w dniu premiery

Jeżeli liczyliście na to, że gry ekskluzywne na PlayStation będą trafiały do PS Plus w dniu premiery, to mocno się rozczarujecie. Dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki, stwierdził, że taki ruch zmusiłby firmę do zmniejszenia budżetu dla gier ekskluzywnych, a twórcy PlayStation zamierzają tworzyć duże i dopracowane gry.

Ciężko powiedzieć, czy to tylko zwykła wymówka. Sony mocno opiera się w przypadku PlayStation na tytułach ekskluzywnych i najwyraźniej stwierdzono, że potencjalna lepsza sprzedaż PS Plus nie jest w stanie dorównać kwotom otrzymywanym za sprzedaż fizycznych wersji gier. Wszystko wskazuje więc na to, że jeśli gry ekskluzywne będą trafiać do PS Plus, to z pewnym opóźnieniem.

Nowa oferta PS Plus

Przypomnijmy, że już niedługo warianty abonamentowe PS Plus ulegną znaczącej zmianie. Nowa oferta prezentuje się następująco:

PlayStation Plus Essential (1 miesiąc – 37,00 zł / 3 miesiące – 100,00 zł / 12 miesięcy – 240,00 zł)

  • 2 gry do pobrania za darmo w każdym miesiącu
  • Ekskluzywne zniżki
  • Opcja zapisu gier w chmurze
  • Dostęp do trybów online multiplayer

PlayStation Plus Extra (1 miesiąc – 58,00 zł / 3 miesiące – 165,00 zł / 12 miesięcy – 400,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z opcji Essential
  • Katalog około 400 popularnych gier wydanych na PS4 i PS5, łącznie z największymi hitami od PlayStation Studios takimi jak God of War czy Spider-Man

PlayStation Plus Premium (1 miesiąc – 70,00 zł / 3 miesiące – 200,00 zł / 12 miesięcy – 480,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z wariantów Essential i Extra
  • Bibliotekę nawet 340 dodatkowych gier w postaci tytułów na PS3 w opcji streamingu, a także gier z poprzednich konsol PlayStation do pobrania lub w opcji streamingu.
  • Dostęp w chmurze do gier z PlayStation, PS2, PSP i PS4 z wariantów Extra i Premium w ramach usługi PlayStation Now
  • Dostęp próbny do niektórych nowych gier

Posłuchaj nas!