TOP 5 premierowych gier na konsole i PC w październiku 2022 prezentuje się naprawdę nieźle. Na liście nie zabrakło dużych tytułów AAA, jak i ciekawych propozycji o mniejszej skali.

Zaczynamy październik, więc pora na zestawienie najgorętszych premier w świecie gier, które nastąpią jeszcze w tym miesiącu. Wrzesień zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, serwując graczom pełną wersję malowniczego Kena: Bridge of Spirits, najnowsze edycje gigantów ze świata gier sportowych w postaci NBA 2K23 i FIFY 23, czy pudełkową edycję hitowego Stray. Oczekiwania graczy z pewnością wzrosły po ostatnich tygodniach, ale patrząc na planowane premiery w październiku, można spodziewać się utrzymania wysokiego poziomu. Nasz comiesięczny cykl doczekał się też nowej formy – od teraz premiery będę układał od najmniej do najbardziej interesujących. Bez przedłużania zapraszam więc na ranking 5 najciekawszych, oczywiście według mnie, premier gier na konsole i PC w październiku 2022.

Premiery gier
Uncharted 4: Kres Złodzieja (fot. Sony)

Premiery gier na konsole i PC w październiku 2022

5. PC Building Simulator 2 (PC) – 12 października

Sequel bardzo popularnego PC Building Simulator opiera się głównie na wykonywaniu zleceń dotyczących komputerów, do których sprowadzają się naprawy, wymiany lub składanie PC od zera. W grze znajdziemy ponad 1000 licencjonowanych podzespołów i części marek, takich jak Aorus czy EVGA. Rozgrywka została jednak znacznie rozbudowana względem poprzedniej części – w PC Building Simulator do naszych zadań dołączą też kwestie związane z oprogramowaniem, jak podkręcanie, tuning czy dostosowywanie działania elementów chłodzenia, by uzyskać odpowiednią temperaturę sprzętu. Zarobione w taki sposób pieniądze inwestujemy w rozwój własnego warsztatu. PC Building Simulator 2 zadebiutuje 12 października na komputerach osobistych.

R E K L A M A

4. Sackboy: Wielka przygoda (PC) – 27 października

Każdy, kto grał w którąkolwiek z części Little Big Planet z pewnością kojarzy Sackboya. Sympatyczna szmacianka doczekała się swojej produkcji spoza serii LBP – Sackboy: Wielka przygoda, która została jednym z tytułów startowych na PS5. Teraz wspomniana gra zmierza na komputery osobiste, a gracze na PC będą mieli okazję ją przetestować. Wyprodukowana przez Sumo Digital opowieść została oczywiście przedstawiona w formie platformówki, z tym że tym razem jest to platformówka 3D, a nie znana z Little Big Planet koncepcja, w której akcja obserwowana jest z boku. Sackboy: Wielka przygoda to także jeden z nielicznych nowych tytułów oferujących rozgrywkę wieloosobową na podzielonym ekranie. Premiera już 27 października.

3. Call of Duty: Modern Warfare II (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE) – 28 października

Serii Call of Duty przedstawiać nie trzeba. Jedna z najpopularniejszych strzelanek powraca w tym roku z podtytułem Modern Warfare II, kontynuując tym samym rozpoczęty w 2019 roku reboot. Walka ponownie prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby, a do dyspozycji graczy oddano rozbudowany system modyfikacji broni w trybie PvP. Dla osób, które wolą bawić się w pojedynkę przygotowano ponownie kampanię single player, której fabuła dzieje się niedługo po końcu tej z Modern Warfare. CoD: Modern Warfare II zadebiutuje 28 października, ale dla graczy, którzy zakupili preorder, kampania zostanie udostępniona już 21 października.

2. Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei (PC) – 19 października

Uncharted 4: Kres złodzieja to do dzisiaj jedna z moich ulubionych gier, mimo że zwykle do tego grona wybieram produkcje oparte na trybach sieciowych. Obok czwartej części świetnej serii studia Naughty Dog zwyczajnie nie można przejść obojętnie – piękna grafika w filmowym stylu, udana gra efektami i muzyką, przemyślana i wciągająca opowieść, dobry balans rozgrywki czy gwiazdorski dubbing na tyle dobry, że ciężko wybrać pomiędzy polską i angielską wersją to tylko niektóre z najlepszych cech Uncharted 4, które można powiedzieć też o samodzielnym dodatku Zaginione Dziedzictwo. 19 października na PC pojawi się remaster obu części, poprawiony od strony audiowizualnej. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji przetestować tych gier, to zdecydowanie warto to rozważyć.

1. Overwatch 2 (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE, Switch) – 4 października

Choć umiejscowienie Overwatcha 2 na pierwszym miejscu tego zestawienia może być dla wielu kontrowersyjne, to mając na uwadze ogromny sukces pierwszej części, spodziewam się bardzo dużego rozgłosu dla kontynuacji. Overwatch 2 przeszedł długą i bolesną drogę, podczas której z Blizzarda odeszło wiele osób mających przy nim istotny udział. Początkowo tytuł miał być całkowicie nową i płatną produkcją bardzo mocno bazującą na pierwowzorze, jednak po wielu krytycznych opiniach zdecydowano się na dość radykalny krok i wypuszczenie Overwatcha 2 w modelu free-to-play. Skąd więc twórcy zarobią pieniądze? Cóż, gdzie free-to-play, tam przepustka sezonowa.

Ponownie najważniejszym elementem gry został sieciowy tryb PvP, w którym wybieramy bohatera o unikalnych umiejętnościach. Postaci na start jest więcej niż przy premierze pierwszego Overwatcha, bo ponad 30. Każda z nich została jednak przeprojektowana, by poprawić balans w grze i zapewnić większą różnorodność. Dużą zmianą jest też fakt, że od teraz drużyny liczą nie 6, a 5 graczy. W Overwatch 2 nie znajdziemy też już skrzynek z łupami, a interesujące nas przedmioty zakupimy bezpośrednio. Odmiennie od poprzedniczki nie otrzymamy wszystkich nowych bohaterów na początku – będziemy musieli ich stopniowo odblokowywać. O tym, czy Overwatch 2 odniesie sukces będzie można powiedzieć więcej już niedługo – gra jest już dostępna do pobrania za darmo.

overwatch 2 e1664824446647
Overwatch 2 (fot. Blizzard)

Uncharted: Legacy of Thieves chwalone w pierwszych recenzjach