Takie narzędzia to ja bardzo lubię. Poznajcie Obzrv.it

Nie jest to zbyt częste zjawisko w moim przypadku, ale zdarzyło mi się kilka razy polować na wymarzony sprzęt. Głównie w sytuacji, kiedy jego dostępność miała się pojawić w kilka tygodni po oficjalnej premierze. Najczęściej były to upatrzone sprzęty od Apple, które w naszym kraju pojawiały się sporo po premierze, a o zgrozo ich dostępność zawsze była bardzo limitowana.

Wszystko pewnie lądowało na zachodzie, a w naszym kraju, świata trzeciego, dostawaliśmy parę sztuk na zachętę. Innym przypadkiem, który był jeszcze trudniejszy, to zakup PS5. W tym wypadku polowanie wiązało się z powiadomieniami o konkretnych godzinach, by upolować na stronie wybranego marketu jedną sztukę dla siebie. W końcu się udało, ale walka była bezkompromisowa.

R E K L A M A

Poznajcie narzędzie Obzrv.it

Bohater dzisiejszego wpisu, to narzędzie, które kryje się pod dość ciekawym adresem Obzrv.it, a i nie ma nic wspólnego z włoską modą, a tym bardziej kuchnią. Sama nazwa, przeczytana na głos rzuca nieco światła: observe it!

Zrzut ekranu 2022 01 12 o 18.27.32

Zadanie Obzrv.it jest bardzo proste. Monitoruje ono zmiany w wybranych stronach internetowych i natychmiastowo Was informuje, o tym, że taka zmiana zaszła. Możliwości wykorzystania narzędzia są ograniczone właściwie Waszą wyobraźnią. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to wspomniane polowanie na promocje, produktu, który jest ciężko dostępny, a my jesteśmy na tyle zdeterminowani, że chcemy go kupić natychmiastowo.

Ustawienie adresu konkretnej podstrony i własnego adresu email, spowoduje, że otrzymamy powiadomienie, powołując się na powyższy przykład, kiedy produkt się pojawi.

Obsrv.it pozwala monitorować całą stronę, jak rozumiem w ramach całej domeny, poszczególną stronę, ale także wybrany element.

Ponadto po dodaniu strony do śledzenia, możemy prześledzić historie wszystkich zmian.

Co ciekawe na stronie możemy również podejrzeć najczęściej obserwowane podstrony, a na czas pisania artykułu o ironio jest to… ogłoszenie sprzedaży mieszkania w Warszawie. To też całkiem sprawny pomysł na śledzenie zmian, chociażby cen. Odsyłam was do Obzrv.it