Teleobiektyw peryskopowy w Xiaomi 14 Ultra poradzi sobie przy słabym oświetleniu lepiej niż Samsung Galaxy S24 Ultra. Popatrzcie tylko na tą olbrzymią wyspę aparatów.

Lei Jun, współzałożyciel Xiaomi opublikował na łamach mediów społecznościowych rendery Xiaomi 14 Ultra. Smartfon, który zadebiutuje już podczas targów MWC 2024 w Barcelonie, wygląda świeżo, natomiast można mieć obawy o wygodę użytkowania. Wszystko przez ogromną wyspę aparatów.

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Na pleckach urządzenia widoczny jest bowiem olbrzymi moduł fotograficzny w kształcie koła. Bazując na moim wcześniejszym doświadczeniu z tak nietypowymi konstrukcjami, nie jestem przekonany co do odpowiedniego wyważenia konstrukcji. Popatrzcie tylko na to…

Xiaomi 14 Ultra niczym Lumia 1020

Xiaomi 14 Ultra

Wybaczcie nagłówek. Zdaje sobie sprawę z tego, że Xiaomi 14 Ultra wygląda nieporównywalnie świeżej, a nowy smartfon naszpikowano po brzegi inteligentnymi rozwiązaniami. Sam design również robi wrażenie, dlaczego więc zdecydowałem się na takie porównanie. Wszystko przez wyspę aparatów, która (na oko) zajmie więcej niż jedną trzecią tylnego panelu urządzenia. Testując Lumie 1020, odczuwałem spory dyskomfort za sprawą złego wyważenia bryły sprzętu. Tutaj może być podobnie, ale przekonam się o tym zapewne podczas zbliżających się targów MWC 2024 w Barcelonie.

Xiaomi 14 Ultra

Dyrektor generalny Xiaomi udostępnił rendery smartfonu, dzięki czemu możemy mówić o jego wyglądzie w sposób w pełni oficjalny. Ramki, jak i tylny panel wyglądają świeżo za sprawą odświeżenia szczegółów. Popatrzcie tylko na te przyjemnie dla oka ścięte ranty, które genialnie komponują się z powierzchnią imitującą skórę. Tak… imitującą, gdyż szczerze wątpię w to, że producent zastosuje tutaj materiał inny niż tworzywo sztuczne.

Znamy specyfikację aparatu

W module fotograficznym, opracowanym przy współpracy z marką leica, znajdziemy kilka jednostek. Pierwsza z nich to szeroki kąt ze światłem f/1.63, który współpracuje z jednocalową matrycą LYT-900 o rozdzielczości 50 MP. Sprzęt zaoferuje ponadto 50 MP kamerkę z teleobiektywem z 3,2-krotnym zoomem, oraz 50 MP aparat z teleobiektywem peryskopowym, oferującym 5-krotny zoom. Tutaj robi się ciekawie, gdyż grę wchodzi przysłona f/2.4, która nie tylko jest lepsza niż w Xiaomi 13 Ultra, ale bije również flagowego Samsunga. Galaxy S24 Ultra oferuje bowiem światło f/3.4.

Xiaomi 14 Ultra

Tegoroczne targi MWC w Barcelonie, na polu fotografii mobilnej zapowiadają się naprawdę interesująco. Śledźcie nasze wpisy, w których umiemy te oczywiste, jak i pozornie drobne informacje traktujące o premierach z wydarzenia.

Wyciekły rendery Xiaomi 14 Ultra. Brzydki on nie jest