Już w lutym możemy być świadkami kolejnego wydarzenia State of Play. Według Toma Hendersona pokaz może być „całkiem duży”.

Od ostatniego wydarzenia spod bandery State of Play minęło tylko parę miesięcy. Event miał bowiem miejsce 27 października 2021 roku. Sony pokazało wtedy zwiastuny gier takich jak We Are OFK, Bugsnax: The Isle of BIGsnax czy Five Nights at Freddy’s: Security Breach. Kolejne wydarzenie możemy jednak zobaczyć już niedługo.

Najbliższy pokaz PlayStation

Bardzo skuteczny informator i dziennikarz Tom Henderson podaje na Twitterze, że już w lutym Sony szykuje kolejny pokaz gier na PlayStation. Event ma być „całkiem duży” i zaoferować prezentacje wielu wyczekiwanych tytułów. Insider twierdzi, że najprawdopodobniej będzie to jednak wydarzenie z serii State of Play, a te nie charakteryzują się niestety dużą doniosłością.

R E K L A M A

Niedawno pojawiły się także plotki o prawdopodobnej szerokiej prezentacji nadchodzącego Hogwarts Legacy już na początku 2022 roku. Informacje na temat hitu z uniwersum Harry’ego Pottera pokrywają się z doniesieniami o evencie szykowanym przez Sony. Istnieje więc spora szansa, że Hogwarts Legacy zostanie pokazane już w lutym.

Nadchodzący event ma związek z Horizon Forbidden West?

Wspomniana data może też mieć wiele wspólnego z nadciągającą premierą Horizon Forbidden West. Ta nastąpi już 18 lutego. Niewykluczone, że Sony chce połączyć prezentację nowych tytułów z pogłębieniem promocji nowego Horizon.

Możemy się przecież spodziewać, że japońska firma zaatakuje graczy mocnym marketingiem z każdej strony.

Niedawno pojawił się też nowy zwiastun produkcji. Ilustruje on znaczenie i charakterystykę frakcji obecnych w świecie gry. Plemion będzie aż 6, a każde z nich otrzymało własną historię i cele. Warto także podkreślić, że niecały miesiąc temu studio Guerrilla Games pokazało screenshoty Horizon Forbidden West w wersji na PS4.

Gra wygląda naprawdę dobrze, mimo że od premiery konsoli poprzedniej generacji minęło już ponad 8 lat. Jak podkreślają twórcy, produkcja „wygląda i działa oszałamiająco także na PS4”. Jeśli więc za ładną oprawą graficzną nie kryją się problemy z wydajnością, prawdopodobnie otrzymamy tytuł wyciągający z PS4 absolutne maksimum.

Na oficjalne informacje o rzekomym wydarzeniu będziemy musieli poczekać do czasu, aż głos zabierze samo Sony. Jedno jest pewne – ten rok może być dla fanów PlayStation naprawdę ekscytujący.


Posłuchaj nas!