Od ostatniego wydarzenia spod bandery State of Play minęło tylko parę miesięcy. Event miał bowiem miejsce 27 października 2021 roku. Sony pokazało wtedy zwiastuny gier takich jak We Are OFK, Bugsnax: The Isle of BIGsnax czy Five Nights at Freddy’s: Security Breach. Kolejne wydarzenie możemy jednak zobaczyć już niedługo.

Najbliższy pokaz PlayStation

Bardzo skuteczny informator i dziennikarz Tom Henderson podaje na Twitterze, że już w lutym Sony szykuje kolejny pokaz gier na PlayStation. Event ma być „całkiem duży” i zaoferować prezentacje wielu wyczekiwanych tytułów. Insider twierdzi, że najprawdopodobniej będzie to jednak wydarzenie z serii State of Play, a te nie charakteryzują się niestety dużą doniosłością.

R E K L A M A

Niedawno pojawiły się także plotki o prawdopodobnej szerokiej prezentacji nadchodzącego Hogwarts Legacy już na początku 2022 roku. Informacje na temat hitu z uniwersum Harry’ego Pottera pokrywają się z doniesieniami o evencie szykowanym przez Sony. Istnieje więc spora szansa, że Hogwarts Legacy zostanie pokazane już w lutym.

Nadchodzący event ma związek z Horizon Forbidden West?

Wspomniana data może też mieć wiele wspólnego z nadciągającą premierą Horizon Forbidden West. Ta nastąpi już 18 lutego. Niewykluczone, że Sony chce połączyć prezentację nowych tytułów z pogłębieniem promocji nowego Horizon.

Możemy się przecież spodziewać, że japońska firma zaatakuje graczy mocnym marketingiem z każdej strony.

Niedawno pojawił się też nowy zwiastun produkcji. Ilustruje on znaczenie i charakterystykę frakcji obecnych w świecie gry. Plemion będzie aż 6, a każde z nich otrzymało własną historię i cele. Warto także podkreślić, że niecały miesiąc temu studio Guerrilla Games pokazało screenshoty Horizon Forbidden West w wersji na PS4.

Gra wygląda naprawdę dobrze, mimo że od premiery konsoli poprzedniej generacji minęło już ponad 8 lat. Jak podkreślają twórcy, produkcja „wygląda i działa oszałamiająco także na PS4”. Jeśli więc za ładną oprawą graficzną nie kryją się problemy z wydajnością, prawdopodobnie otrzymamy tytuł wyciągający z PS4 absolutne maksimum.

Na oficjalne informacje o rzekomym wydarzeniu będziemy musieli poczekać do czasu, aż głos zabierze samo Sony. Jedno jest pewne – ten rok może być dla fanów PlayStation naprawdę ekscytujący.


Posłuchaj nas!