Samsung Galaxy, a szczególnie smartfony z serii Ultra od swoich początków były fotograficznymi siłaczami. Nawet na tle swoich braci z serii S, wypadały zdecydowanie lepiej na przykład za sprawą dodatkowego obiektywu tele.

Ostatnie dwie generacje oczywiście mogły pochwalić się wieloma usprawnieniami i lepszą jakością pozyskanego obrazu niż poprzednicy, ale brakowało namacalnego, dowodu na krok naprzód w postaci zmian w specyfikacji matryc.

Najnowsze doniesienia o zainstalowanych aparatach w przyszłym S25 Ultra wskazują na to, że nareszcie dostaniemy flagowe podzespoły i to nie tylko w matrycy głównej, ale i dodatkowych.

Galaxy S25 Ultra na szczycie liście DxOMark?

s25 ultra spec

Ostatnie doniesienia o serii S25 dotyczyły głównie procesora, który ma być zainstalowanych w przyszłej, flagowej serii. Wszystko wskazuje na to, że Exynos wróci do specyfikacji z modelem 2500 na równi ze Snapdragon 8 Gen4. Nie jest to szczególnie wesoła wiadomość dla użytkowników oczekujących wszystkiego, co najlepsze, ale nie ma co krytykować procesor, który jeszcze nie trafił na rynek.

Na osłodę dostaniemy bardzo duży wzrost, przynajmniej na papierze, jakości zdjęć i filmów. Wszystko za sprawą przecieku specyfikacji kamer S25 Ultra, która trafiła do sieci. Wskazuje ona na to, że w końcu, seria Galaxy otrzyma 1” matrycę główną o rozdzielczości 200 Mpx. Będzie to musiało mieć przełożenie na zdecydowanie lepsze ujęcia po zmroku, co wiemy już z innych urządzeń dostępnych na rynku.

Galaxy S24 Ultra sdasa

Zmiany dotknęły również, co równie ważne, dodatkowych aparatów, których specyfikacja nie brzmiała już wyjątkowo. Oba teleobiektywy 3x oraz 5x otrzymają matrycę 50 Mpx. Osobiście w aparacie tele 3x widziałem najsłabsze ogniwo zestawu aparatów smartfonów z dopiskiem „Ultra”. Uważam, że zmiana ta była równie wyczekiwana co 1” matryca główna względem poprzednika S24 Ultra.

Obiektyw szerokokątny ma reprezentować ten sam poziom za sprawą matrycy o tej samej ilości MPx – 50. Nie wiadomo na razie czy wszystkie matryce będą tym samym modelem, ale to raczej wątpliwe za sprawa różnych wymagań co do jej wielkości i możliwości jej zainstalowania wewnątrz urządzenia.

Samsung rzuca wyzwanie Apple! Nowy proces 2 nm ma pozamiatać

S25 i S25 Plus to nadal tajemnica

Niestety nic nie wiadomo o specyfikacji bardziej przystępnych i popularniejszych modeli Galaxy S25 i S25 Plus. Można jednak założyć, bazując na poprzednich generacjach, że matryca 1” 200Mpx będzie wizytówką modelu Ultra, a inne urządzenia otrzymają mniejszy model. Prawdopodobnie jednak zobaczymy zmiany w aparacie szerokokątnym i tele adekwatnie do zmian w Ultra.

Są to pierwsze doniesienia o nadchodzących galaktykach, więc warto mieć do nich pewien dystans.

Zobacz nasz VLOG!