Google udostępniło właśnie raport na temat tego, co szukaliśmy w wyszkiwarce w 2021 roku.

Jak się okazuje podsumowania 2021 roku trwają w najlepsze. Google właśnie opublikowało listę tego, co szukaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak się okazuje pandemia zeszła trochę na dalszy plan, bo sporo szukaliśmy o spisie powszechnym, a także o sytuacji w Afganistanie.

Tegoroczny raport Google, podobnie zresztą jak rok ubiegły, zawiera osobną kategorię, która jest znakiem czasu. Chodzi oczywiście o tematy pandemiczne. Tutaj króluje tematyka szczepień, a także profilaktyki przeciw koronawirusowi.

R E K L A M A

Rok 2021 w wyszukiwarce Google

Zacznijmy od kategorii „Najszybciej zyskujące na popularności”. W Polsce bez wątpienia numerem jeden było tegoroczne Euro 2020 (przesunięte z roku ubiegłego). Na drugim miejscu mamy hasło „Krzysztof Krawczyk”. Piosenkarz odszedł w tym roku. Trzecie miejsce to już wspomniany spis powszechny.

1 najszybciej zyskujace na popularnosci

Tematy, o których się mówiło (News)

W tej kategorii króluje właśnie spis powszechny, a także sytuacja w Afganistanie. Wszystko oczywiście za sprawą konfliktu, a w zasadzie – wyjścia amerykańskich wojsk z tego kraju. Duże niepokoje powodowały spore zainteresowanie wśród Polaków.

 1. Spis powszechny
 2. Afganistan
 3. Szczepienia COVID-19
 4. Kanał Sueski
 5. Awaria Facebooka
 6. Granica polsko-białoruska
 7. Media bez wyboru
 8. Konkurs Chopinowski 2021
 9. Nowy Ład
 10. Podatek cukrowy

Pandemia COVID-19

Jak już wspomniałem pandemia wywołała sporo poruszenia, także w Internecie. Google postanowiło drugi rok z rzędu przygotować osobną kategorię dla tej tematyki. Rok 2021 to rok, w którym powszechne stały się szczepionki przeciwko COVID-19. I właśnie tego najczęściej szukali Polacy w wyszukiwarce Google. Sprawy obostrzeń, a także paszportów covidowych uplasowały się pod koniec pierwszej dziesiątki.

 1. Pacjent gov
 2. Loteria szczepionkowa
 3. Koronawirus zapobieganie
 4. Szczepienia COVID-19
 5. AstraZeneca
 6. Obostrzenia
 7. Lockdown
 8. Objawy COVID-19
 9. Pulsoksymetr
 10. Paszport covidowy

Ludzie wokół nas

To dość szeroka kategoria, bo sporo szukamy w Google na temat osób. Nazwiska, które się przewijają reprezentują przeróżne branże. Numerem jeden niestety jest Christian Eriksen. Duński piłkarz, który dostał ataku serca podczas pierwszego meczu Danii na Euro 2020. Zajmuje on pierwsze miejsce w kategorii ogólnej, jak i w kategorii Sport.

6 ludzie

Ludzie, których pożegnaliśmy

 1. Krzysztof Krawczyk
 2. Kamil Durczok
 3. Krzysztof Kowalewski
 4. Judyta Turan
 5. Książę Filip
 6. Bezczel
 7. Bronisław Cieślak
 8. Krzysztof Kiersznowski
 9. DMX
 10. Tomasz Knapik

12 ludzie sportu

Muzyka

Dość szeroka kategoria, bo dotyczy zarówno zespołów i wokalistów, jak i tematyki koncertowej. Ta druga wzbudzała sporo zainteresowania głównie za sprawą odwołanych i przesuwanych koncertów z powodu pandemii koronawirusa.

Muzycy i zespoły muzyczne

 1. Mata
 2. Maneskin
 3. Young Leosia
 4. Witold Paszt
 5. Halina Mlynkova
 6. Sobel
 7. Daft Punk
 8. Ewa Bem
 9. Brass Against
 10. Lil Uzi Vert

W kategorii Muzyka mamy trzy podkategorie. O dziwi to nie Mata króluje we wszystkich, ale pewnie z powodu pamiętnego koncertu, na którym Sobel wywołał sporo zamieszania.

11 koncerty

20 tekstypiosenek

Seriale

Wreszcie to, co misiaczki lubią najbardziej. Seriale to dość bliska nam kategoria, dlatego przyjrzyjmy jej się uważnie. Nie jest zaskoczeniem fakt, że numerem jeden w wyszukiwarce Google w 2021 roku był serial Squid Game. Koreańska produkcja podbiła świat w mgnieniu oka. Fani serialu Dom z papieru mogą być zaskoczeni, bo tytułu tego próżno szukać w zestawieniu.

 1. Squid Game
 2. Bridgertonowie
 3. Ginny and Georgie
 4. Lupin
 5. Sexify
 6. New Amsterdam
 7. Rojst ’97
 8. Gambit królowej
 9. Brzydula 2
 10. Kowalscy kontra Kowalscy

Filmy

Kina na początku roku były pozamykane, jednak stopniowe ich otwieranie pozwalało na nadrabianie zaległości filmowych. W czołówce w wyszukiwaniu w Google są produkcje, których premiery miały miejsce w ostatnich tygodniach. Chodzi oczywiście o Diunę i Dziewczyny z Dubaju.

 1. Diuna
 2. Dziewczyny z Dubaju
 3. Small world
 4. Oczy diabła
 5. Cruella
 6. Listy do M. 4
 7. Eternals
 8. Furioza
 9. Venom 2
 10. Obecność 3: Na rozkaz diabła

Co nas śmieszyło, czyli przegląd memów

Przejdźmy do rzeczy wesołych. Chociaż z drugiej strony, jak patrzę na pierwsze miejsce w tej kategorii, to trochę mam wątpliwości, czy to na pewno śmieszne.

9 memy

Kto pyta nie błądzi – Google

Polacy szukają w Google również porad i odpowiedzi. W czołówce ponownie tematyka pandemiczna, a także spis powszechny. Wrzucam tutaj infografiki, bo podkategorii jest sporo:


Posłuchaj nas!