Rodzaje wiertarek pozwalają na wybór odpowiedniego urządzenia. Bardzo wygodne są modele, które posiadają wbudowany akumulator, ponieważ nie mają okablowania. Przydatne są udarowe, ponieważ umożliwiają pracę na twardym materiale.

Jakie są rodzaje wiertarek do wiercenia otworów

Wiertarka pomimo prostej konstrukcji pozwala wykonywać precyzyjne otwory. Jest niezbędna podczas remontu. Wiertarki amatorskie znajdują się w każdym zestawie narzędzi, obok młotków i śrubokrętów. Do pracy na miękkich materiałach wystarczą wiertarki ręczne, do których dobieracie Państwo wiertło, o odpowiedniej średnicy, w zależności od tego jaka jest głębokość wiercenia szczeliny.

Bardzo praktyczna jest wiertarko- wkrętarka, wykorzystana przy skręcaniu mebli. Wkrętarka zastępuje śrubokręt i jest wygodniejsza w użytkowaniu, dlatego warto ją mieć w domu. Inne typy urządzeń, to:

  • wiertarka kątowa
  • wiertarka stołowa
  • wiertarka udarowa.

Na rynku są też wiertarki wielowrzecionowe, magnetyczne, kadłubowe, słupowe i wiele innych rodzajów.

Czym się różnią wiertarki stołowe i wiertarki akumulatorowe?

Wiertarka stołowa ma zastosowanie praktycznie wszędzie. Jest bardzo precyzyjna, a przy tym szybka i wygodna w użyciu. Jeśli potrzebujecie Państwo urządzenia z wysoką mocą i udarem, sprawdzi się kolumnowa, ponieważ wiertarka stołowa, nie ma takich możliwości. Możecie wykonywać prace na miękkich i twardych materiałach. Podczas wyboru modelu zwróćcie uwagę na maksymalną prędkość obrotową, jaką sprzęt jest w stanie osiągnąć.

Jeśli poszukujecie Państwo wygodnego urządzenia, które będzie pracowało w każdym miejscu, zdecydujcie się na wiertarkę akumulatorową. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, ponieważ nie ma kabla i możecie ją swobodnie obracać. Jest lżejsza od tradycyjnej, więc praca jest mniej uciążliwa. Ma wbudowany akumulator, dlatego wymaga ładowania.

Kiedy przydatne są wiertarki udarowe?

Wiertarka udarowa pozwala wykonywać otwory w twardych materiałach. Jest przydatna przy remontach, gdzie konieczne jest nie tylko wiercenie szczelin, ale także skuwanie cegieł czy elementów betonowych. Przyśpiesza i ułatwia pracę, dlatego jest na wyposażeniu fachowców. Warto ją mieć w domu, by móc z niej skorzystać w razie potrzeby. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, więc nie sprawia problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom.

Na naszej stronie młotowiertarka znajdziecie Państwo produkty zasilane akumulatorowo o napięciu do 18 V, generujące prędkość od 900 do 1420 obrotów na minutę. W ofercie są też modele wymagane podłączenia do sieci o sile do 1700 W i szybkości nawet do 4480 obrotów na minutę.