Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że PS5 Pro może zadebiutować na przełomie 2023 i 2024 roku, a to wszystko za sprawą kanału RedGamingTech na YouTube, na którym pojawił się film zatytułowany PlayStation 5 Pro nadchodzi.

W materiale dowiadujemy się, że wydajność PS5 Pro miałaby być nawet dwukrotnie wyższa od podstawowej konsoli PS5. Wielkiej poprawie uległaby także funkcja ray-tracingu, która działałaby znacznie lepiej na odświeżonym sprzęcie. Mogłoby to być sporą kartą przetargową PS5 Pro, bo jak powszechnie wiadomo, ray-tracing aktualnie kojarzy się z ogromnym obciążeniem podzespołów i bardziej wielkimi obietnicami, niż faktycznym efektem „wow”.

R E K L A M A

PS5 Pro i nowy Xbox?

 Do tego PlayStation 5 Pro ma być urządzeniem szykowanym pod PlayStation VR 2. Nowe gogle zostały oficjalnie zaprezentowane na początku roku i zaoferują imponująco wyglądającą specyfikację, między innymi wyświetlacze OLED o rozdzielczości 2000×2040 na każde oko, zmienną częstotliwość odświeżania na poziomie 90 lub 120Hz, 4 kamery śledzące pozycję sprzętu, kamerę śledzącą ruchy oczu czy wsparcie dla funkcji haptycznych.

Nie ulega więc wątpliwości, że do wsparcia tak rozwiniętego sprzętu będzie potrzebna mocna platforma. Oczywiście PS VR 2 jest szykowane stricte dla PS5, ale niewykluczone, że dopiero PS5 Pro wykorzystałoby potencjał gogli w pełni. Nie znamy na razie daty premiery PS VR 2, więc możliwe, że nawet przed ich debiutem doczekamy się oficjalnej zapowiedzi PS5 Pro.

Nadchodzące telewizory TCL sugerują premierę nowych konsol w niedalekiej przyszłości

O odświeżonych konsolach nowej generacji zrobiło się ostatnio głośno za sprawą prezentacji dyrektora do spraw rozwoju produktów w firmie TCL, Marka Maciejewskiego. Opowiedział on o nadchodzących modelach telewizorów firmy TCL, które mają być szykowane pod konsole, które nazwał on „generacją 9.5”.

Maciejewski zasugerował, że PS5 Pro i nowe konsole Xbox Series X/S zadebiutują w okolicach 2023 lub 2024 roku. Sprzęty mają wspierać pełne 4K w 60 lub 120 klatkach na sekundę, a także obsługiwać filmy w rozdzielczości 8K. Oczywiście nie jest to żadne potwierdzenie premiery konsol w tym okresie, ale fakt przygotowywania się firmy TCL na nowe konsole świadczy, że coś jest na rzeczy. Jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, to całkiem niedługo możemy się spodziewać pierwszych zapowiedzi nowych konsol.