Jesteśmy płodni, jeśli o nowe serwisy chodzi. Tuż po premierze naszego serwisu SLAI, dzisiaj przychodzimy do was z doskonałą informacją o premierze kolejnego magazynu: stałka.

Pomysł na stałkę zrodził się niespełna miesiąc temu, kiedy debatowaliśmy, jakie obszary wydają się dla nas dobre do zagospodarowania i przede wszystkim co najważniejsze: wpisują się w nasze zainteresowania i potencjalnie mogą w zainteresowania naszych odbiorców. Wówczas wybraliśmy SLAI, ale gdzieś ciągle w głowie siedział pomysł o fotografii. Tym bardziej że nie ma w naszym kraju serwisu, który robiłby temat fotografii, tak jak my sobie go wyobrażamy. Kilka szybkich decyzji i oto przed wami stałka.pl

Zrzut ekranu 2024 04 5 o 09.44.24

Nazwa serwisu pochodzi od potocznej nazwy obiektywu stało-ogniskowego. Skąd taka idea? Otóż stałki kojarzą się z doskonałą jakością zdjęć i dominacją nad obiektywami zoom. Jakby to patetycznie nie brzmiało, to właśnie tak wyobrażamy sobie to, co będzie działo się na stałce. Chcemy serwować głównie materiały bardziej złożone, z wyrazistą opinią i osądem, chcemy serwować kompletne testy, ale nie w sposób, jaki robi to np. genialny serwis optyczne.pl. Chcemy, by miało to wyraz luźny, lifestylowy, bez schodzenia do poziomu najdrobniejszych funkcji w specyfikacji. Chcemy skupić się na tym, co daje radość, a nieco mniej na tym, co daje jej nieco mniej.

Redaktorem prowadzącym stałkę jest dobrze Wam znany Gustaw Grochowski, który stałkę przedstawia następująco:

Napisałem w nagłówku, że Stałka będzie serwisem innym niż wszystkie i tak będzie. Różnimy się od innych portali o fotografii nie tylko formą, ale i treścią. Co więc znajdziecie na Stałce?

Chcemy robić Stałkę troche inaczej, ale to wciąż portal o fotografii. Na Stałce nie zabraknie więc aktualności. Codziennie przeszukujemy dla Was setki źródeł w poszukiwaniu informacji wartych podania dalej. Będą tu więc plotki o nadchodzących aparatach i obiektywach, informacje o ciekawych premierach czy wiadomości z branży fotograficznej.

Zależy nam na tym, by stałka stała się miejscem premium, gdzie kompleksowo i z ogromną przyjemnością poczytacie o tym, co w trawie piszczy, poznacie bliżej możliwości sprzętu, albo poczytacie nasze marudzenie i grymaszenie. Wskakując do conentu, to na pewno motorem napędowym ruch, przynajmniej na początku będą niusy.

stalka

To one mają nam nieco bardziej pozwolić rozepchać się na rynku, ale sercem stałki mając być felietony i testy. Dodam też, że chcemy bardzo mocno postawić na fotografię analogową, bo wiemy jak bardzo ciepło przyjęty został nasz minicykl: #analoglife. Będą też kultowe, cyfrowe małpki, a także przyjrzymy się wszystkim starszym aparatom, które ciągle dają rade.

Testowaliśmy na łamach DailyWeba wielokrotnie aparaty i sprzęt fotograficzny. Część z tych testów przenieśliśmy tutaj, byście mieli wygodny dostęp do archiwum. Teraz nasze kompetencje i 10-letnie know-how przenosimy na Stałkę, więc znajdziecie tutaj testy aparatów, obiektywów czy akcesoriów fotograficznych. Robimy to jednak w swoim stylu. /Gustaw Grochowski, Stałka – ruszamy

Branż ze względu na producentów bardzo uciekła od porównań sprzętów miedzy sobą. My na stałce chcemy ten trend odwrócić i porównywać sprzęty między sobą, te bardziej oczywiste i te bardziej niedorzeczne. Zależy nam, byście mieli ogrom przyjemności, zaglądając do nas, w trakcie porannej kawki. Stałka będzie najpewniej publikować 1-2 teksty dziennie, stąd dość kompaktowy szablon serwisu, gdzie stawiamy na wielkie i piękne zdjęcia. Docelowo z pewnością zwiększymy intensywność.

Stałka to nie jest nowość, to nieco bardziej ukierunkowana kontynuacja. W końcu na dailyweb od 10 lat testujemy przeróżne sprzęty foto i teraz chcemy to robić jeszcze bardziej, w opakowaniu unikalnego charakteru. Mam cichą nadzieję, że nam się uda i tym samym odsyłam Was do artykułu powitalnego na stałce, gdzie więcej możecie poczytać o starcie projektu i planach. Zachęcam także do śledzenia stałkowego instagrama i facebooka. Mam nadzieję, że przypadniemy Wam do gustu.

Przypominamy także, że cały czas szukamy autorów do dailyweb, rozładowanych, slai, a nawet do stałki. Wszystkie info znajdziecie na stronie dailyweb.pl/rekrutacja