Portfele przygotowane? No to czas je szeroko otworzyć, bo Garmin pokazał właśnie kompletnie nową linię: Garmin MARQ Carbon,  na którą składają się trzy nowe modele: MARQ Athlete, MARQ Golfer, MARQ Commander.

Marka Garmin bliska memu sercu, a teraz staje się jeszcze bliższa, bo właśnie pokazali sprzęt… którego najpewniej nigdy sobie nie sprawie, ale z ogromną przyjemnością będę do niego piał z zachwytu. Wszystko za sprawą kosmicznej ceny, za która można nabyć nową linię Garmin MARQ Carbon.

“Nazwa MARQ stała się w ostatnich latach synonimem wyrafinowanych projektów i doskonałego stylu, kontynuujemy to dziedzictwo poprzez kolekcję MARQ Carbon. Kolekcja ta nie tylko oferuje najwyższej jakości design z luksusową obudową z włókna węglowego, ale także zintegrowany zestaw aplikacji sportowych i funkcjonalność smartwatcha w naprawdę jedynym w swoim rodzaju zegarku specjalistycznym, który pomaga realizować swoje pasje.” -mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej

W ramach kolekcji pojawiły się trzy nowe zegarki MARQ Athlete, MARQ Golfer, MARQ Commander, gdzie największą gwiazdą jest ten ostatni, w całości stworzony z włókna węglowego, ale nie byle jakiego, oznaczonego jako Fused Carbon Fiber. Zobaczcie cóż to praktyce oznacza:

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Poniżej charakterystyka nowych modeli, przygotowana przez producenta:

Modele z kolekcji MARQ Carbon

MARQ Athlete – Carbon Edition

cf xl 3

Gotowy na każde wyzwanie, MARQ Athlete – Carbon Edition to najwyższej jakości multisportowy zegarek z najnowocześniejszymi funkcjami monitorowania treningu, wydajności i regeneracji. Oprócz codziennego rejestrowania aktywności, użytkownicy mogą realizować swoje pasje z pomocą wstępnie załadowanych profili do m.in. biegania w terenie, pływania, wędrówek, wioślarstwa, wspinaczki na ściance, a także łatwym do naśladowania animowanym treningom kardio, siłowym, jogi i pilatesu. Zaawansowane wskaźniki, takie jak ocena wytrzymałości i ocena formy na podbiegach, pomagają sportowcom zmierzyć ich ogólną wytrzymałość i zdolność do biegania pod górę, podczas gdy wartość oceny gotowości treningowej analizuje jakość snu, regenerację, obciążenie treningowe i wiele więcej, aby pomóc określić, jaką intensywność treningu należy wprowadzić danego dnia1. Co więcej, biegacze mogą przygotować się do zawodów dzięki funkcjom treningowym premium, takim jak PacePro™, Garmin Coach, codzienne sugestie treningowe, stamina i widget czasu wyścigu.

MARQ Golfer – Carbon Edition

cf xl 2

MARQ Golfer – Carbon Edition został stworzony z myślą, by pomóc golfistom osiągnąć najlepszą rundę w życiu, w czym pomogą m.in. fabrycznie zainstalowane mapy ponad 43 000 pól golfowych z całego świata. Funkcja Virtual Caddie dostarcza graczom rekomendację wyboru odpowiedniego kija w oparciu o dane wiatru2, wysokości i pomiary zamachu, a nowy wykres dyspersji uderzeń szybko pokazuje, jakie hazardy mogą być w grze w zależności od wyboru kija. Korzystanie z udoskonalonej funkcji PlaysLike pozwala dowiedzieć się, jak daleko może polecieć piłka w zależności do zmian ukształtowania terenu na danym polu i warunków środowiskowych. Wraz z aktywnym członkostwem w aplikacji Garmin Golf™, golfiści mogą zobaczyć kierunek nachylenia greenu na wybranych polach golfowych bezpośrednio na ekranie zegarka. Ponadto, mapy pól golfowych zawierają teraz informacje o charakterystyce pola i zapewniają dodatkowe informacje, takie jak drzewa i ścieżki dla wózków, oferując golfistom krystalicznie czysty podgląd każdego dołka.

MARQ Commander – Carbon Edition

cf

Stworzony do każdej misji, MARQ Commander – Carbon Edition ma funkcje przeznaczone do operacji taktycznych. Zaprojektowany do używania przez całą dobę, MARQ Commander umożliwia przełączanie trybu pracy ekranu, aby można było go używać z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych. Tryb Stealth wyłącza zapis danych, udostępnianie pozycji GPS użytkownika i bezprzewodową komunikację zewnętrzną. W sytuacjach awaryjnych, użycie przycisku Kill Switch wyczyści urządzenie ze wszystkich danych użytkownika. Wśród pozostałych funkcje znajdują się dwa formaty pozycjonowania pozycji, wraz z jednoczesnym wyświetlaniem dwóch zestawów układów współrzędnych na jednym ekranie, funkcja Jumpmaster, wstępnie załadowaną aktywność taktyczną i informacje o przewidywanych waypointach na trasie. W przypadku operacji lotniczych, zaawansowane funkcje obejmują nawigację bezpośrednią, która pozwala użytkownikom nawigować prosto do lokalizacji, punktu trasy lub pobliskiego lotniska, a także raporty pogodowe z NEXRAD, METAR i TAF2.

Zegarki z kolekcji MARQ Carbon dostępne są od dziś w sugerowanej cenie detalicznej €2950,00. Za Garmin MARQ Commander Carbon Fiber przyjdzie zapłacić €3200,00. Zegarki możecie obejrzeć tutaj.