Prawo do naprawy. Nie tylko iPhonów, chodzi również o traktory, samochody elektryczne oraz sprzęt wojskowy

0:00
Długość nagrania: 33:54
Rozmawiają:

Adrian Jaworek, Łukasz Krebok

Uruchomiliśmy TechStock! Poznaj TechStock, czyli absolutnie darmowe zdjęcia wysokiej jakości... od DailyWeb!

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o prawie do naprawy. Nie poruszymy jednak tylko tematu telefonów czy konkretni Apple. Temat jest o wiele szerszy.

Porozmawiamy o traktorach oraz samochodach elektrycznych, ich niebotycznych kosztach naprawy, która dodatkowo często nie jest możliwa bez łamania regulaminów lub nawet prawa.

Prawo do naprawy

Dodatkowo pojawi się wątek Talibów, którzy uzyskali dostęp do sprzętu zostawionego przez wojska amerykańskie, sprzętu, który teoretycznie nie nadawał się do użycia, jednak okazało się, że w sporej mierze zależało to od firm go obsługujących i produkujących.

R E K L A M A

Jedno jest pewne. Ten rynek się zmienia. Niedawno Apple ogłosiło start swojego programu ułatwionej naprawy, który idealny nie jest, ale zawsze to jakiś krok w dobrym kierunku. Na rynku pojawił się FairPhone 4, dzieje się.

Dodatkowo ten odcinek jest wyjątkowy pod pewnym względem. Uzyskaliśmy partnera dla podcastu! Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ jest to firma, dzięki której można zbudować coś, co sami zachwalamy. Chodzi o bezpieczne IoT, takie bez użycia chmury, z której dane mogą wyciekać.

Firma Farnell przygotowała również vouchery dla Was pozwalające uzyskać zniżkę 10% przy użyciu kodu Dailyweb10. Co ważne, tylko pierwsze 10 osób może skorzystać z kodu, więc polecam się pospieszyć. Idealnie na czas świąteczny, gdzie można z dodatkowym rabatem zacząć budować swój ekosystem IoT, ale nie tylko. W ich ofercie znajdziecie naprawdę sporą ilość sprzętu takiego jak Intel NUC, Raspberry Pi, Arduino oraz wiele wiele więcej. Dodatkowo dzielą się wiedzą na temat sprzętu, systemów IoT, dobrych praktyk. W jednym z późniejszych odcinków tego sezonu weźmiemy nawet ich materiały na warsztat.

Kod ważny jest do 31.12 oraz nie dotyczy całego asortymentu. Tutaj lista wykluczonych produktów z promocji.

linki omawiane w odcinku:
https://www.youtube.com/watch?v=EPYy_g8NzmI&ab_channel=VICE https://youtu.be/vVSw3KSevEc
https://youtu.be/fICxwb2ubZk

Zobacz także

Fockups – poznaj nowy wymiar mockupów Szybkie ładowanie. Dlaczego Samsung ogranicza się do 25 W? Znamy odpowiedź